کد خبر: 05060043579
اخبار شرکت هابانک و بیمهروزنامه

انتشار ۱۰ هزار میلیارد ریال اوراق «گام» از سوی بانک اقتصادنوین

بانک اقتصادنوین اقدام به انتشار ۱۰هزار میلیارد ریال اوراق گام (گواهی اعتبار مولد) برای صنعت خودرویی کشور کرد.

به گزارش روابط‌عمومی بانک اقتصادنوین، این بانک با هدف تامین سرمایه در گردش بنگاه‌ها و واحدهای تولیدی، کمک به توسعه و شکوفایی اقتصاد ملی و نیز رونق تولید و پایداری اشتغال در دوره تحریم، با انتشار ۱۰هزار میلیارد ریال اوراق گام، اقدام به تامین سرمایه در گردش مورد نیاز صنعت خودرویی کشور کرد.

اوراق گام، به عنوان یک ابزار بازارمحور ، غیر تورم‌زا و با قابلیت نقل ‌و انتقال در بازارهای پول و سرمایه، ابزار نوینی در تامین اعتبار برای بنگاه‌های تولیدی است که بر اساس آن تولیدکنندگان بر مبنای فاکتور خرید مواد اولیه، از بانک عامل درخواست انتشار و تضمین گواهی اعتبار مولد در سررسید کرده و آن را به فروشنده مواد اولیه تحویل می‌دهند.

دارنده این اوراق می‌تواند گواهی را تا زمان سررسید آن نزد خود نگه دارد، یا آن را به فروشنده مواد اولیه خود واگذار کند و یا نسبت به تنزیل آن در بازار سرمایه اقدام کند.

بانک اقتصادنوین حمایت از تولید و اشتغال ملی را یکی از مهم‌ترین اولویت‌های راهبردی خود می‌داند و به ویژه در دوسال گذشته با تمام توان و ظرفیت خود تلاش کرده است که با شتاب‌بخشی به تامین منابع مالی مورد نیاز واحدهای تولیدی و صنعتی گامی مهم در راستای تحقق رسالت خود بردارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا