کد خبر: 250103155807
اخبار شرکت ها

انعقاد قرارداد واگذاری پساب تصفیه خانه شهر های شازند، آستانه و مهاجران

قرارداد واگذاری پساب تصفیه‌خانه‌ های شهرهای شازند، آستانه و مهاجران به شرکت‌های پالایش نفت امام خمینی(ره) و پتروشیمی شازند روز پنجشنبه در آیینی با حضور رئیس جمهوری (به صورت وبینار) و استاندار مرکزی منعقد شد.

عصر اقتصاد: استاندار مرکزی در این مراسم گفت: قرارداد بازچرخانی پساب تصفیه‌خانه‌های ۱۶ استان امروز به صورت متمرکز با حضور رئیس جمهور منعقد و عملیات اجرایی آنها آغاز شد.

فرزاد مخلص‌الائمه افزود: از مجموع این قراردادها ۱۶ درصد مربوط به استان مرکزی بود که بازچرخانی و بهره‌برداری از تصفیه‌خانه‌های شهرهای شازند، آستانه و مهاجران به مدت ۲۵ سال به شرکت‌های پالایشگاه نفت امام خمینی(ره) و پتروشیمی شازند واگذار شد.

وی ادامه داد: قرارداد تصفیه‌خانه پساب شهرهای شازند و آستانه با اعتباری بالغ بر ۱۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال با شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند منعقد شد.

استاندار مرکزی بیان کرد: طی این قرارداد عملیات توسعه ۴۸ کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب و خطوط انتقال در شهرهای شازند و آستانه در مدت ۳۶ ماه توسط سرمایه‌گذار انجام و به مدت ۲۵ سال ۵۵ میلیون متر مکعب پساب را وارد چرخه تولید خود می‌کند.

مخلص الائمه مجموع سرمایه‌گذاری شرکت پتروشیمی شازند برای ساخت تصفیه‌خانه پساب شهر مهاجران را نیز ۱۶ هزار میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: براین اساس تامین مالی برای توسعه ۴۶ کیلومتر و اصلاح ۵۶ کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب خطوط انتقال، تامین مالی برای اصلاح سه هزار و ۴۴۳ فقره انشعاب فاضلاب و ساخت یک باب تصفیه‌خانه فاضلاب با ظرفیت ۹ هزار و ۴۹۰ متر مکعب در سال بیستم قرارداد بر عهده شرکت سرمایه‌گذار خواهد بود.

وی افزود: در مقابل شرکت پتروشیمی شازند ۵۷ میلیون متر مکعب پساب را به مدت ۲۵ سال وارد چرخه تولید می‌کند.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا