کد خبر: ۲۲۰۹۰۰60637
  لینک کوتاه:
اقتصاد

اگر پراید گران و آدم کش است چرا آن را می خرند؟

گلستانی گفت: برخی می‌گویند پراید آدم‌کش است اما چرا باید این بی‌انصافی‌ها نسبت به تولید داخلی شود چراکه خودرو در کشور ما بالاتر از نرخ جهانی تولید می‌شود و تولیدکننده آن را با زیان می‌فروشد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ گلوردی گلستانی رئیس هیات مدیره انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو گفت: توانایی تولید قطعات بسیاری از خودرو در کشور وجود دارد و باید از آن حمایت کنیم.

این مقام مسئول گفت: قطعه‌سازان زمان زیادی است که به دلیل ریسک در سرمایه‌گذاری، در صنعت خودرو و سیاست‌های غلط ده‌ها هزار میلیارد زیان می‌بینند.

گلستانی گفت: خودرو در کشور ما بالاتر از نرخ جهانی تولید می‌شود چرا که تولیدکننده آن را با زیان می‌فروشد.

این مقام مسئول بیان کرد: در کشورمان خودرو کمترین و بیشترین افزایش و کاهش قیمت را تجربه می کند و این مسئله باعث می شود سرمایه گذاران به دنبال سرمایه گذاری در آن نباشند و به نوعی از این بی‌ثباتی خسته شده‌اند.

رئیس هیات مدیره انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو گفت: برخی می‌گویند پراید آدم‌کش است اما چرا باید این بی‌انصافی‌ها نسبت به تولید داخلی شود، اگر این خودرو گران و آدم کش است چرا آن را می خرند؟

گلستانی تشریح کرد: بیش از ۸۵ درصد تولید قطعات به دست بخش خصوصی انجام می‌شود و مدام تولیدکننده با ریسک بازار و دخالت واسطه‌ها مواجه است که اگر دولت از آن حمایت کند افزایش تولید خواهیم داشت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا