کد خبر: ۲۷۱۱۹۹15809
لینک کوتاه:
بورسروزنامه

ایجاد امکان خرید سهام‌ برای هلدینگ‌های بزرگ

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی از مجوز گرفتن نهادها و هلدینگ‌های بزرگ برای خرید سهام عدالت خبر داد.

حسین فهیمی در گفت‌وگو با ایلنا درباره تغییر سازوکار فروش سهام عدالت در بازار سرمایه و خرید سهام از سوی شرکت‌های بزرگ‌ گفت: تا به حال صندوق تثبیت بازار و صندوق توسعه این امکان را داشتند که عرضه‌های مربوط به سهام عدالت را خریداری کنند اما بر اساس تصمیمی که اخیرا شورای عالی بورس اتخاذ کرد، دیگر نهادها هم می‌توانند به صورت بلوکی و عمده خریدار سهام عدالت باشند.

او ادامه داد: درباره سهام عدالت به دلیل نگرانی از خریداران، مشتری‌ها محدود شده بودند اما در جلسه اخیر شورای عالی بورس با تصمیمی که گرفته شد تعداد خریداران افزایش پیدا کردند و این مجوز داده شد که نهادهای بزرگ در بخش خرید مشارکت داشته باشند.

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی با بیان اینکه این تصمیم امکان تقاضا و خرید را برای سهام عدالت توسعه می‌دهد، یادآور شد: از این پس هلدینگ‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌توانند وارد خرید سهام عدالت شوند.

فهیمی در پاسخ به این سوال که آیا افزایش تعداد خریداران باعث قیمت‌سازی و کاهش قیمت سهام عدالت نمی‌شود، اظهار کرد: اتفاقا در مورد بازار سرمایه هر چه تعداد خریداران بیشتر شود بازار رقابتی‌تر و قیمت‌ها منصفانه‌تر خواهد شد و طبیعی است هر چه تعداد خریداران بیشتر باشد به نفع فروشنده است.

او تاکید کرد: این مصوبه ابلاغ‌ شده است و به زودی عملیاتی می‌شود و انتظار داریم با این مصوبه فروش روان‌تر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا