کد خبر: ۱۰۰۶۰۰44502
لینک کوتاه:
بورس

بازگشت پرقدرت بورس به مدار رشد با جهش ۲۴ هزار واحدی

امروز بازار سهام با روندی صعودی همراه شد و تا حدی تحرکات اصلاحی دو روز گذشته در بازار جبران شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز شاخص کل بورس روند دو روز گذشته را تا حدی جبران کرد و با ۲۴ هزار واحد مثبت و حدودا دو درصد رشد در محدوده یک میلیون و ۵۲۰ هزار واحد قرار گرفت.

شاخص کل هم‌وزن هم امروز با حدودا دو درصد مثبت و هشت هزار واحد رشد در محدوده ۴۵۵ هزار واحد قرار گرفت. ارزش معاملات بورس امروز به ۹ هزار و ۷۹۹ میلیارد تومان رسید و نسبت به روز گذشته کاهش یافته است.

نمادهای فارس، پارس و میدکو بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای شبریز، وکار و وتجارت بیشترین تاثیر منفی را در شاخص کل گذاشتند. بیشترین تراکنش هم برای شبندر، کدما و شستا ثبت شد.

ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به بیش از ۹ هزار و ۵۸۰ میلیارد تومان رسید. همچنین حدود ۵۸۰ میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقوقی به حقیقی اتفاق افتاد و رشد بیش از سه درصد ۳۲۴ نماد و افت بیش از سه درصد ۳۴ نماد در بازار شکل گرفت.

مهم‌ترین خبرهای بورسی امروز که بر روند بازار موثر بودند

_ شرکت انتقال داده های آسیاتک با نماد “آسیاتک” در فهرست نرخ‌ های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شد.

_ عبدالرضا شیخان دبیر سابق انجمن سیمان می‌گوید که اقدام دولت برای عرضه کل سیمان کشور در بورس کالا، سیاست مهم و منطقی بوده که با این اتفاق قطعاً بازار به تعادل خواهد رسید و قیمت‌های کشف‌شده به‌صورت منطقی و واقعی و در فضای سالم رقابتی، تعیین خواهد شد.

_ افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی «خموتور» از محل مطالبات حال شده سهامداران، آورده نقدی و سود انباشته مورد تایید حسابرس قرار گرفت.

_ رئیس کل بانک مرکزی گفت: انتشار اوراق ودیعه در شورای پول و اعتبار مورد تصویب قرار گرفته اما تاکنون به کار گرفته نشده است و در حال تهیه مقدمات کار هستیم و امیدواریم امسال برای مهار پایه پولی و نرخ تورم از این ابزار استفاده کنیم و این جایگزین اوراق مشارکت بانک مرکزی است که از سال های ۱۳۷۹ به بعد به اجرا گذاشته شد.

این خبر امروز روند بازار سهام را به شدت تحت تاثیر قرار داد و به نظر کارشناسان روند بازار را در روزهای آینده هم تغییر می‌دهد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا