کد خبر: 290302130340
اخبار شرکت هابانک و بیمه

برتری تراز عملیاتی بانک ملت نسبت به سایر بانک های بورسی در اردیبهشت ۱۴۰۲

بر اساس آمار مقایسه ای بانک ها، بانک ملت با ثبت عملکرد درخشان و صعودی با تراز عملیاتی تجمیعی ۱۲۵.۰۴۷ میلیارد ریال در اردیبهشت ماه و تراز عملیاتی ماهانه ۶۳.۱۱۹ در همین ماه، توانسته است رتبه نخست را با اقتدار با بانک بورسی رتبه بعدی، از آن خود کند.

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، تراز مثبت قابل توجه این بانک به دلیل رشد ۴۱ درصدی در جمع درآمد تسهیلات، سپرده گذاری و اوراق بدهی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته و رشد ۱۰۳ درصدی نسبت به ماه قبل حاصل شده است.

بر اساس این گزارش، خالص درآمد کارمزد این بانک خصوصی شده با رشد ۷۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل، از مبلغ حدود ۱۷ هزار میلیارد ریال به مبلغ بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال رسیده است.

بر این اساس، مانده کل سپرده های ریالی بانک ملت، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با جهش ۴۳ درصدی رو به رو شده و از مبلغ ۵.۶۲۸ هزار میلیارد ریال به مبلغ حدود ۸.۰۳۴ هزار میلیارد ریال رسیده که در مقایسه با پایان اسفندماه سال گذشته، ۵ درصد رشد را نشان می دهد.

بر اساس آمار دریافتی، بانک ملت توانسته است در بخش سپرده های غیرهزینه زا، نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، رشد قابل ملاحظه ۷۵ درصدی را به خود اختصاص دهد و همچنین مانده سپرده های هزینه زای ریالی بانک ملت در پایان اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ نسبت به مدت مشابه در سال ۱۴۰۱، افزایش ۲۴ درصدی را نشان می دهد.

طبق این گزارش، مانده تسهیلات ریالی بانک ملت در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با ۵۳  درصد افزایش از مبلغ ۴,۱۷۶ هزار میلیارد ریال به ۶.۴۰۵ هزار میلیارد ریال رسیده که بیانگر نقش بانک ملت در کمک به بنگاه های اقتصادی برای تامین منابع مالی مورد نیاز در ایجاد رونق اقتصادی کشور است.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد
دکمه بازگشت به بالا