کد خبر: 27020027290
اخبار شرکت هابانک و بیمهروزنامه

برنامه‌ریزی بانک پارسیان برای افزایش سرمایه ۸ هزار میلیارد تومانی

مدیرعامل بانک پارسیان با اشاره به برنامه‌ریزی هیات‌مدیره برای افزایش سرمایه ۸هزار میلیارد تومانی به‌منظور افزایش قدرت اعتباری و اعطای تسهیلات، اعلام کرد که بانک پارسیان به‌عنوان بانکی خصوصی در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی در سال گذشته ۲۵هزار طرح در حوزه حمایت از کسب و کارهای کوچک و متوسط را اجرایی کرد.

کوروش پرویزیان، مدیرعامل بانک پارسیان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: شاید بعد از ۵سال، اولین سالی است که مجامع تمامی شرکت‌های زیرمجموعه بانک پارسیان تا پایان اردیبهشت برگزار خواهد شد.

او افزود: بحمدالله در کل گروه سود مطلوبی شناسایی شده که با تصویب مجامع به استحضار مردم خواهند رسید و قصد ما نیز این است که مجمع عمومی بانک را در صورت امکان با توجه به محدودیت‌های کرونایی، نهایی‌شدن گزارشات حسابرسی و صدور مجوزات بانک مرکزی زودتر از موعد مقرر برگزار کنیم.

مدیرعامل بانک پارسیان با اشاره به برنامه‌ریزی افزایش سرمایه بانک پارسیان بیان کرد: موضوع مجوز افزایش سرمایه بانک که از سال گذشته پیگیر آن هستیم و گزارشات مربوطه تقدیم بانک مرکزی شده و حوزه نظارت بانک مرکزی نیز آن را تایید کرد که در مرحله صدور مجوز قرار دارد.

پرویزیان گفت: اگر این افزایش سرمایه انجام پذیرد، نسبت‌های نظارتی بانک، قدرت اعطای تسهیلات و قدرت حضور در بازار افزایش مطلوبی خواهد داشت. در سال گذشته بانک پارسیان اقدامات مهمی را در حمایت از تولید و اشتغال و نیز در جهت جلب اعتماد بیشتر سهامداران و سپرده‌گذاران انجام داد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا