بهره‌برداری از ۱۸۰ طرح عام‌المنفعه بانک سپه در مناطق محروم

  کد خبر: ۱۲۱۰۰۰63502
  لینک کوتاه:

مدیرعامل بانک سپه گفت که این بانک به‌منظور نقش‌آفرینی در حوزه مسئولیت اجتماعی و بر اساس اولویت‌های دولت در بخش محرومیت‌زدایی، طی یک دهه اخیر بیش از ۱۸۰طرح عام‌المنفعه را در مناطق کم‌برخوردار کشور به بهره‌برداری رسانده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بانک سپه، آیت‌اله ابراهیمی، ضمن اعلام این خبر اظهارکرد: از مجموع ۱۸۳طرح عام‌المنفعه اجرایی بانک سپه طی ۱۰سال اخیر بیش از ۱۵۳پروژه در حوزه احداث مراکز آموزشی و بهداشتی و ۳۰پروژه در حوزه آبرسانی عمدتاً در مناطق مرزی و محروم کشور بوده است.

او ضمن تأکید بر ضرورت حمایت نظام بانکی کشور از توسعه مراکز آموزشی و تحقیقاتی تصریح کرد: بانک سپه طی یک دهه اخیر با احداث بیش از ۱۰۰مدرسه، امکان تحصیل سالانه ۵۰۰۰دانش‌آموز کم‌برخوردار در مناطق محروم کشور را فراهم کرده است.


مدیرعامل بانک سپه خاطرنشان کرد: این بانک در ساخت و تجهیز مدارس تعامل مستمری با اداره نوسازی مدارس در سراسر کشور داشته و با کمک این اداره مدارس در مناطق کم‌برخوردار و نیازمند شدید به فضاهای آموزشی احداث کرده است.

او با بیان این مطلب که بیشترین مدارس احداثی بانک سپه در استان سیستان و بلوچستان بوده است، گفت: هم‌زمان با احداث مدارس در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، ایلام و کرمانشاه پس از وقوع سیل در استان گلستان بیش از ۲۰مدرسه آسیب‌دیده با کمک بانک سپه نوسازی و تجهیز شد.

او با بیان اقدامات گسترده بانک سپه در حوزه بهداشت درمان افزود: در این مدت ۵۳خانه بهداشت و سه بیمارستان تخصصی در نقاط مختلف کشور با تأمین مالی بانک سپه راه‌اندازی شده است.

مدیرعامل بانک سپه خاطرنشان کرد: هم‌زمان با فرآیند اجرایی احداث مراکز بهداشتی و درمانی با حمایت و کمک این بانک تعداد قابل‌توجهی از مراکز مزبور به تجهیزات پیشرفته و ضروری به‌ویژه در دوره بیماری کرونا مجهز شده است.

ابراهیمی به اجرای موفقیت‌آمیز پروژه انتقال و شیرین‌سازی آب خلیج‌فارس به فلات مرکزی ایران با محوریت بانک سپه اشاره کرد و گفت: اجرای این پروژه علاوه بر آب موردنیاز واحدهای صنعتی و معدنی بزرگ، آب شرب صدها هزار هموطن ساکن شهرها و روستاهای استان‌های هرمزگان، کرمان و یزد را تأمین کرده است.

اخبار روز
خروج از نسخه موبایل