کد خبر: ۲۹۰۶۰۰47110
لینک کوتاه:
اخبار شرکت هابانک و بیمهروزنامه

بهره‌مندی بانک سینا از تحول دیجیتال در آینده‌ای نزدیک

مدیرعامل بانک سینا در اولین همایش تحول دیجیتال بانک گفت که بانک‌ها برای ادامه حیات و پیشرفت در فضای رقابتی نیازمند حرکت در مسیر فضای الکترونیک و تحول دیجیتال و ارائه خدمات نوآورانه هستند و امروز اولین تحول دیجیتال در بانک سینا کلید خورد و انشاءالله وضعی فراهم خواهد شد که بانک در آینده‌ای نه چندان دور از این تحول بهره‌مند شود.

به گزارش روابط‌عمومی بانک سینا، سیدضیاء ایمانی گفت: طی سی چهل سال گذشته فضای فعالیت عملیات بانکی بر اساس قوانین، مقررات و اسناد بالادستی بود و تغییرات و نگرش اساسی و مهمی در هیچ مقطعی نداشتیم.

تا زمانی که طی سال‌های ۷۵تا ۸۵مکانیزه و سیستمی‌کردن عملیات شعب اتفاق افتاد و فعالیت بانک‌ها در دو مرحله اسناد دستی و سیستمی و مکانیزه انجام می‌شد که این مرحله‌ای از تغییر و روی کار آمدن یک محصول و عملکرد جدید در شبکه بانکی بود.

او با اشاره به اینکه دیگر ارائه تک‌محصولی و صرفاً پرداخت تسهیلات سودآوری برای بانک نخواهد داشت و باید از این فضا خارج شد، گفت: در آینده نزدیک فضای کسب و کار دیگر به سبک و سیاق قبل نخواهد بود، لذا برای ورود به این فضای به شدت رقابتی و اقتصاد هوشمند، شناخت و تحلیل رقبا یکی از موارد مهم و اصلی بحث تحول دیجیتال در صنعت بانکی است که شروع کار باید شروع محکمی باشد چون تغییرات در این مسیر اساسی خواهد بود.

زیرا این یک انتخاب از چند انتخاب نیست این یک اصل است که باید به آن فقط به عنوان یک انتخاب بنگریم چون انتخاب و گزینه دیگری نداریم.

مدیرعامل بانک با تاکید بر لزوم تغییر فضای کسب و کار فعلی بانک‌ها گفت: امروز در بحث بانکداری بین‌الملل و فعالیت کشورهای توسعه یافته، دیگر فعالیت روزانه بانک‌ها اعم از جمع‌آوری منابع، ارائه تسهیلات و کسب سود مطرح نخواهد بود بلکه حرکت به سمت تحول دیجیتال به عنوان یک ضرورت مطرح است و چاره‌ای جز این نیست و طی چند سال آینده نیز فضای کسب و کار فعلی بانک تغییر خواهد کرد و این تغییر در نگرش کسب و کار قطعاً در بانک سینا اتفاق خواهد افتاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا