کد خبر: 080602136835
اخبار شرکت هااقتصادبازارها و خدمات مالیتولید و بازرگانی

به مناسبت هفته دولت؛ افتتاح ۷ هزار طرح اشتغال‌زایی با همکاری مشترک دولت و صندوق کارآفرینی امید

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در آیین افتتاح ۷ هزار طرح مورد حمایت این صندوق در سراسر کشور درباره فعالیت صندوق کارآفرینی در دو سال خدمت دولت سیزدهم اظهار کرد که طرح‌های خرد، کوچک و متوسط در کشور سهم بسزایی از اشتغال را به خود اختصاص می‌دهند در دو سال خدمت دولت سیزدهم موفق شدیم بیش از ۷۰ هزار طرح را مورد حمایت قرار دهیم که موجب ایجاد بیش از ۲۰۰ هزار فرصت شغلی در سراسر کشور شد.

به گزارش عصر اقتصاد؛ نعمت‌الله رضایی توضیح داد: از ۷ هزار طرحی که افتتاح خواهند شد، ۳ هزار و ۳۰۰ طرح در مناطق شهری و ۳ هزار و ۷۰۰ طرح در مناطق روستایی انجام می‌شوند که بیش از ۱۵ هزار فرصت شغلی را در این طرح‌ها ایجاد می‌شود. ۳ هزار و ۳۰۰ نفر از کارآفرینان این طرح بانوان هستند.

او بیان کرد: برای۷۰ هزار طرح مورد حمایت صندوق کارآفرینی امید ۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده و بیش از ۶۴ هزار میلیارد ریال سرمایه در چرخه تولید بازگشته است.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید تشریح کرد: صندوق کارآفرینی امید در هیچکدام از ۷۰ هزار طرح مورد حمایت این صندوق سرمایه‌گذاری نکرده و مردم با دریافت تسهیلات از صندوق روی طرح‌های سرمایه گذاری کرده و آنها را انجام دادند.

رضایی عنوان کرد: برای فعالیت ۷۰ هزار طرحی که در دو سال گذشته مورد حمایت صندوق امید کارآفرینی قرار گرفته بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات در بخش‌های مختلف پرداخته شده این در حالی است که در کل دوره فعالیت صندوق کمتر از این مقدار سرمایه‌گذاری صورت گرفته بود.

او مطرح کرد: سامانه‌ای به‌عنوان آگاه راه‌اندازی کردیم و همه طرح‌ها قابل رصد هستند که چه فعالیتی داشته، چه میزان تسهیلات دریافت کردند و چه مقدار سرمایه در قبال این طرح‌ها به بازار تولید برگشته است.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید بیان کرد: اشتغال‌زایی بالا، زود بازده، قابل استفاده در بخش‌های مختلف اقتصادی، اشتغال‌زایی برای بانوان و فراگیری این طرح‌های برای سراسر کشور ازجمله ویژگی‌های طرح‌های مورد حمایت صندوق کارآفرینی امید است.

رضایی همچنین از بازگشت هزار و ۲۲۰ واحد اقتصادی در دوسال اخیر به وسیله این صندوق احیا و به چرخه تولید خبر داد و افزود: کارآفرینان بیش از ۳۲ درصد از طرح‌های مورد حمایت صندوق بانوان بوده و بیش از ۴۷ درصد شاغلان این طرح‌ها نیز بانوان هستند. صندوق توانسته یک هزار و ۲۲۰ واحد اقتصادی در این دو سال احیا کند و به چرخه تولید برگرداند.

او ادامه داد: دولت سیزدهم وعده سالانه ایجاد یک میلیون شغل داده که در دو سال گذشته از طریق آمار‌های رسمی، ثبتی و صندوق‌های بیمه‌ای کاملاً قابل مشاهده است. وقتی گزارش نرخ بیکاری و مرکز آمار‌های ایران را درباره نرخ بیکار در بهار سال جاری با آمار سال گذشته مقایسه می‌کنید، خواهید دید که با توجه به کاهش نرخ بیکاری به هشت دهم میزان اشتغال و تعداد بیکاران به سرعت کاهش پیدا کرده است.

ایجاد اشتغال کلان با حمایت از طرح‌های خرد

معاون اجرایی و سرپرست نهاد ریاست جمهوری نیز که در این مراسم حضور داشت تاکید کرد که حمایت از اشتغال‌های خرد موجب ایجاد اشتغال کلان می‌شود که در همین راستا صندوق کارآفرینی امید مسئولیت مهمی دارد.

محسن منصوری گفت: حل مشکلات اقتصادی و در راس آن ایجاد اشتغال از سیاست قطعی دولت سیزدهم است. در دو سال گذشته به وعده‌هایی که درباره ایجاد اشتعال در دوران انتخابات داده شد جامعه عمل پوشاندیم.

او افزود: به گزارش سامانه وزارت کار در سال گذشته بیش از یک میلیون شغل ایجاد شده و در حوزه‌های مختلف اقتصادی از نظر شاخص‌های کلان نسبت به سال‌های گذشته وضعیت بهتری داریم.

معاون اجرایی و سرپرست نهاد ریاست جمهوری عنوان کرد: نرخ بیکاری در سال گذشته به زیر ۹ درصد و نرخ رشد نقدینگی به ۲۵ رسیده که این نشان می‌دهد که افسار تورم مهار شده، نرخ رشد تورم کمتر شده است. برای مهار تورم تلاش می‌کنیم؛ اما هنوز در معیشت مردم تأثیری دیده نمی‌شود.

منصوری بیان کرد: در حوزه‌های مختلف رشد مثبت داشتیم. دولت در امور کلان توفقیات حاصل شده و از امور جزیی غافل نشده است. حمایت از اشتغال‌های خرد موجب ایجاد اشتغال کلان می‌شود. در همین راستا صندوق کارآفرینی امید مسئولیت مهمی دارد و نماد ساختار چابک، چالاک پر بازده است.

او ادامه داد: با کمترین نیروی انسانی کار‌های بزرگی در صندوق کارآفرینی امید انجام می‌شود. باید در حوزه اقتصاد به سمت تسهیلات قرض الحسنه حرکت کنیم که این صندوق در این راستا حرکت کرده است.

در پایان این مراسم ۷ هزار طرح مورد حمایت صندوق کارآفرینی امید در سراسر کشور به وسیله محسن منصوری به صورت وبینار افتتاح شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا