کد خبر: 2409998908
بورس

بورس به کانال ۱.۴ میلیون واحدی لغزید/ نوسان‌گیری حقوقی‌ها موجب ترس سهامداران شد

در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس تهران با افتی ۲ درصدی کانال ۱٫۵ میلیون واحدی را از دست داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در پایان معاملات امروز بازار سهام شاخص کل با بیش از ۲ درصد افت کانال یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحدی را از دست داد. شاخص کل هم‌وزن نیز امروز حدود یک درصد کاهش داشت.

معاملات امروز بورس در حالی با معامله بیش از ۱۴.۶ هزار میلیارد تومان به پایان رسید که سه نماد فملی، فولاد و فارس بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند. معاملات امروز که با رشد چند هزار واحدی شاخص آغاز شد در ادامه با افزایش عرضه مواجه شد و در نهایت با بیش از ۳۰ هزار واحد افت به کار خود پایان داد.

نکته مهمی که در بازار امروز وجود داشت، عرضه سنگین حقوقی‌ها بود که در ادامه روند عرضه روزهای گذشته بارها صف‌های خرید را عرضه کردند. در معاملات امروز فرابورس نیز که با بیش از یک درصد افت شاخص این بازار همراه بود، آریا، زاگرس و مارون بیشترین تاثیر منفی را داشتند. این در حالی است که خبر عرضه اولیه اپال در روز چهارشنبه نیز اثری منفی بر بورس داشت و برخی از سهامداران از حالا به منظور جمع‌آوری نقدینگی چوب حراج به سهام خود زدند.

امروز نمادهای گروه بانکی بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند و بعد از آن گروه خودرویی و گروه فلزات اساسی قرار داشتند. این در حالی بود که در میان نمادهای بورسی وپارس، وتجارت و خودرو بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

با افت ۳۰ هزار واحدی امروز شاخص، به نظر می‌رسد مجددا شاخص کل برای ادامه روند صعودی خود با چالش مواجه باشد.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا