کد خبر: 11120072307
اخبار شرکت ها

تأسیسات و مخازن ذخیره‌سازی و اسکله بیدبلند خلیج فارس در ماهشهر افتتاح می‌شود

پنجشنبه و با حضور وزیر نفت، تأسیسات و مخازن ذخیره‌سازی محصولات صادراتی و اسکله مستقل بیدبلند خلیج فارس در ماهشهر به بهره‌برداری رسمی می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس در آستانه بهره‌برداری رسمی از تأسیسات ذخیره‌سازی و اسکله بیدبلند خلیج فارس در ماهشهر و عقد هشت قرارداد همسو با اجرای طرح جمع‌آوری گازهای همراه نفت، اظهار داشت: پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس و خطوط لوله این مجتمع سال گذشته به بهره‌برداری رسمی رسید و از آنجاکه عملیات اجرایی تأسیسات ذخیره‌سازی و اسکله شرکت به دلیل اختلاف فاز یک سال و نیم دیرتر از ساخت پالایشگاه آغاز شده بود، هم‌اکنون آماده افتتاح رسمی شده است.

محمود امین‌نژاد، با اشاره به اینکه محصولات صادراتی پالایشگاه گازبیدبلند خلیج فارس از زمان بهره‌برداری تاکنون با امکانات موجود پتروشیمی بندرامام راهبری می‌شد، تصریح کرد: پیش‌راه‌اندازی و راه‌اندازی تأسیسات ذخیره‌سازی و اسکله بیدبلند خلیج فارس از اوایل بهمن‌ماه امسال آغاز شد و هم‌اکنون آماده بهره‌برداری رسمی است که اسکله این شرکت به نام سردار شهید قاسم سلیمانی نام‌‌گذاری شده است.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس تأکید کرد: با بهره‌برداری از تأسیسات و مخازن ذخیره‌سازی محصولات و اسکله مستقل بیدبلند خلیج فارس در مجیدیه بندرماهشهر، زنجیره تولید بیدبلند خلیج فارس تکمیل می‌شود.

امین‌نژاد، سرمایه‌گذاری انجام‌شده در ساخت تأسیسات و مخازن ذخیره‌سازی و اسکله مستقل بیدبلند خلیج فارس را ۲۷۰ میلیون یورو اعلام کرد و گفت: این پروژه با ظرفیت صادرات سالانه ۲ میلیون تن محصولات ارزشمند پروپان، بوتان، پنتان پلاس در زمینی به مساحت ۶۴ هکتار اجرا شده است.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد
دکمه بازگشت به بالا