کد خبر: 190403165741
اخبار شرکت هاانرژی

تحقق ۵۷۰۰ متر حفاری چاه‌های نفت و گاز در بهار ۱۴۰۳

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پروژه های حفاری از تحقق پنج هزار و ۷۰۰ متر حفاری در سه ماه نخست امسال با کاربست ۱۷ دکل مستقر در پروژه های توسعه ای حفاری چاه های نفت و گاز در کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، عبدالکریم علی محمدی گفت: از مجموع ۷۴ دستگاه حفاری ناوگان شرکت ۱۷ دکل در قالب اجرای پروژه ها در میادین مختلف در مناطق نفتخیز کشور بکارگیری شده است که از این شمار هشت دستگاه در گستره شرکت نفت مناطق مرکزی و دو دستگاه در حوزه شرکت نفت و گاز پارس در میدان گازی کیش در حال حفر و تکمیل چاه های گازی هستند.

وی افزود: همچنین در همکاری با شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) به عنوان مجری طرح توسعه میادین نفتی غرب کارون، چهار دکل حفاری شرکت در میدان نفتی آزادگان جنوبی و یک دکل در میدان یادآوران مشغول کار است که قرار شد افزون بر دکل ۹۲ ، دستگاه حفاری ۲۸ فتح نیز به یادآوران انتقال داده شود.

علی محمدی با اشاره به اینکه متراژ حفاری چاه ها با استفاده از ناوگان شرکت در میادین نفتی و گازی خشکی و دریایی کشور از ابتدای سال جاری تا کنون ۳۷ هزار متر بوده است، اظهار کرد: از این رقم پنج هزار و ۷۰۰متر مربوط به پروژه های حفاری بوده است.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری در پروژه های حفاری گفت: فعالیت این شرکت در اجرای پروژه ها، صرف عملیات حفاری نیست و طیف وسیعی از خدمات فنی و تخصصی را شامل می شود زیرا بیشتر قراردادهای پروژه ای به صورت EPDS با کارفرماها مبادله شده است.

وی به موضوع خارج شدن نام این شرکت از فهرست خصوصی سازی اشاره کرد و افزود: با این وصف فرصت مغتنمی پیش آمده تا شرکت ملی نفت ایران با دست باز بتواند در زمینه سرمایه گذاری در ملی حفاری برای روز آمد سازی این شرکت بالادستی مبادرت کند و با اختصاص اعتبار و اهتمام به بازسازی و نوسازی ناوگان عملیات حفاری و خدمات فنی و مهندسی این شرکت، شاهد شتاب بخشی در اجرای پروژه ها خواهیم بود که از نظر هزینه ها و بهره مندی بهینه از فرصت ها برای سازمان بسیار با اهمیت تلقی می شود.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد
دکمه بازگشت به بالا