تسلا ۱۰۰ هزار خودرو برقی خود را در چین به دلیل نقص فنی فرا می خواند

  کد خبر: ۲۷۰۲۰۱82824
  لینک کوتاه:

تسلا، غول خودروساز برقی آمریکایی چند هفته است به دلیل خرابی قطعات برای ۱۳۰ هزار خودروتولیدی خود فراخوان داده‌ است. این خرابی ها بیشتر مربوط به شارژ شدن آنها می‌شود.

نقص فنی الکتریکی در این خودروها برعملکرد پردازنده مرکزی آنها اثر سوء دارد.

نمایندگی تسلا در چین اعلام کرد این سومین‌بار است که از ماه آوریل (فروردین) تا کنون برای بیش از۱۰۰ هزار خودور برقی تولیدی این شرکت به دلیل نقص در سیستم شارژشان فراخوان صادر می شود.


این نقص منجر به تضعیف عملکرد پردازنده مرکزی و در نتیجه نقص در عملکرد صفحه نمایش خودرو می شود.

در بدترین وضعیت پردازنده مرکزی کارمی کند ولی صفحه نمایش این کارکرد را نمایش نمی‌دهد و این امر می‌تواند خطرناک باشد.

این فراخوان شامل ۱۰۷۲۹۳ خودرو برقی مدلهای ۳وY تولیدی سالهای ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲(۱۴۰۰ و ۱۴۰۱) در چین است.

تسلا درچین به هنگام شروع ماه آوریل(۱۲فروردین) برای ۱۲۸هزار خودروبرقی به دلیل خرابی قطعات و درانتهای این ماه (۱۱اردیبهشت) برای۱۵هزار خودروربرقی دیگر به دلیل مشکل نرم‌افزاری فراخوان داده است.

این در حالیست که چین به عنوان اولین بازار خودرو برقی تسلا محسوب می‌شود.

سال گذشته در شبکه‌های اجتماعی نارضایتی‌های بسیاری از کیفیت خدمات این خودوری‌برقی متعلق به  شرکت «ایلان ماسک» ابراز شده‌ بود.

در آوریل گذشته (فرودین گذشته) نحوه عملکرد یک خانم مشتری ناراضی در سالن نمایش تسلا در شانگهای موجی از انتقادات را بر ضد این برند برانگیخت.

این خانم که بر سقف یک تسلا نشسته بود مدعی بود به دلیل نقص در عملکرد سیستم ترمز این خودرو نزدیک بود جان خود را ازدست بدهد. عکس‌های این خانم فضای مجازی را پُر کرده بودند.

شرکت «ایلان ماسک» در شانگ های طی سال ۲۰۱۹(۱۳۹۸) یک کارخانه بسیار معظم احداث کرد.

بدین ترتیب یک چهارم از کل محصولات تسلا در چین تولید می‌شود.

اما قرنطینه پایتخت اقتصادی چین به دلیل کرونا خسارت فراوانی به تسلا وارد کرده‌است. به همین دلیل تسلا ناچار شد تولید خود را در ماه آوریل (فروردین) به مدت سه هفته تعطیل کند.

براساس اخبار خبرگزاری رسمی چین نو، تسلا روزیکشنبه ۱۵مه (۲۵ اردیبهشت) محموله جدیدی از ۴هزار دستگاه خودرو برقی تولیدی در شانگهای را از چین به مقصد بلژیک صادر کرد.

منبع: روزنامه پاریسین

اخبار روز
خروج از نسخه موبایل