کد خبر: ۰۲۰۷۰۰47545
لینک کوتاه:
اخبار شرکت هابانک و بیمهروزنامه

توان تسهیلات‌دهی بانک توسعه تعاون افزایش می‌یابد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از افزایش توان تسهیلات‌دهی بانک توسعه تعاون خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی بانک توسعه تعاون، حجت‌الله عبدالملکی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آیین افتتاح چهار مرکز استانی منتا اظهار کرد: خط اعتباری بیست‌هزار میلیارد ریالی با نرخ ترجیحی ۱۰تا ۱۵درصدی در اختیار بخش تعاون قرار می‌گیرد.

او افزود: تعاونی‌ها در عرصه‌های اقتصادی، شایستگی و صلاحیت خود را بروز داده‌اند و برندهای مطرحی در بخش تعاون، در تولید، فروش و صادرات، عملکردی مناسب بجا گذاشته‌اند.

تقویت توان تسهیلات‌دهی بانک توسعه تعاون

عبدالملکی، اختصاص بیست هزار میلیارد ریال به تعاونی‌ها از طریق تفاهم‌نامه منعقده میان بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون را راهکاری برای حمایت از تعاونگران اعلام کرد و افزود: برنامه‌های متعددی برای تقویت توان تسهیلات‌دهی بانک توسعه تعاون در نظر گرفته شده است و افزایش سرمایه این بانک نیز در این مهم تاثیرگذار است.

۲ رکن مهم سیاست‌های اقتصاد مقاومتی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشارکت آحاد مردم به ویژه اقشار متوسط و کم‌برخوردار و نیز فعالیت‌های نوآورانه و دانش‌بنیان را به عنوان دو رکن مهم سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برشمرد و گفت: تعاون و نوآوری بسترهای تحقق این دو رکن مهم اقتصاد مقاومتی را مهیا می‌کنند.

هدفگذاری اعطای تسهیلات ۲۵۰هزار میلیارد ریالی از سوی بانک توسعه تعاون

در ادامه حجت‌اله مهدیان، مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: این بانک اعطای تسهیلات ۲۵۰هزار میلیارد ریالی را در سال جاری هدفگذاری کرده و این خط اعتباری نیز فراتر از این هدفگذاری متصور شده است و مجموعا دویست هزار میلیارد ریال تسهیلات در سال ۱۴۰۰به تعاونی‌ها پرداخت می‌شود.

او افزود: بانک توسعه تعاون همواره آمادگی ارائه خدمت به تعاونی‌ها و رعایت سهم هفتاد درصدی سبد تسهیلات اعطایی بانک به تعاونی‌ها اعلام داشته است و در تفاهم‌نامه منعقده بیست هزار میلیارد ریالی نیز، با همکاری معاونت تعاون، شصت درصد تسهیلات برخاسته از این تفاهم‌نامه با نرخ ترجیحی ۱۰تا ۱۵درصدی پرداخت می‌شود.

آیین افتتاح چهار مرکز استانی منتا در خوزستان، گیلان، سمنان و سیستان و بلوچستان با حضور مقامات ارشد وزارتخانه و سید باقر فتاحی رئیس هیات مدیره بانک توسعه تعاون، محمد جعفر ایرانی و امیر هوشنگ عصارزاده اعضای هیات مدیره بانک برگزار گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا