کد خبر: ۲۹۰۸۰۰56264
  لینک کوتاه:
اقتصاد

تولید قارچ به بالای ۱۹۰ هزار تن می رسد

رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی گفت: با توجه به ظرفیت کامل واحدهای تولیدی پیش بینی می شود که تولید قارچ تا پایان سال به ۱۹۰ هزار تن برسد.

مهدی رجبی رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین تحولات بازار قارچ گفت: قیمت مصوب تغییری نکرده است به طوری که هر کیلو قارچ فله بسته به کیفیت، ۳۶ تا ۴۲ هزار تومان در عمده فروشی و ۴۵ تا ۵۰ هزار تومان در خرده فروشی ها باید عرضه شود که متاسفانه برخی مغازه داران این نرخ را رعایت نمی کنند.

او افزود: تصمیمی برای افزایش قیمت نداریم، چرا که فعلا اجازه افزایش قیمت به کمپوست فروشان را ندادیم. برآورد می شود که تولید قارچ تا پایان سال به بالای ۱۹۰ تا ۲۰۰ هزار تن برسد.

این مقام مسئول از عرضه روزانه ۳۳ تا ۴۰ تن قارچ در تهران خبر داد و گفت: در ماه های اخیر عرضه روزانه قارچ در تهران به ۲۰ تن رسیده بود.

رجبی گفت: با توجه به مشکلات تهیه مواد اولیه واحدهای کمپوست از مسئولان تقاضا داریم که تولیدکنندگان را در تامین مواد اولیه کمک کند؛ چرا که شاهد افزایش روزمره مواد اولیه هستیم که این امر مشکلات متعددی ایجاد کرده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه گرانی گوشت و مرغ تاثیری بر بازار قارچ ندارد، گفت: قارچ به عنوان پروتئین سالم گیاهی قابل مقایسه با پروتئین گوشتی نیست و این طور نیست که گرانی گوشت و مرغ بر بازار قارچ اثر گذار باشد؛ چرا که این‌ محصول در سبد مصرفی خانوار جای خود را باز کرده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا