کد خبر: 16080053588
لینک کوتاه:
روزنامهاخبار شرکت هابانک و بیمه

حمایت بانک ملی از تکمیل زنجیره تولید آرد کشور

بانک ملی در ادامه سیاست‌های حمایتی خود از تولیدکنندگان کشور و با توجه به افزایش قیمت گندم و نیاز شرکت‌های تولیدی به سرمایه برای تأمین مواد اولیه، تسهیلات ویژه‌ای را به یکی از شرکت‌های تولیدی آرد اختصاص داده است.

به گزارش روابط‌عمومی بانک ملی، شرکت خباز آرد شیراز با قدمت ۳۸ساله، یکی از شرکت‌هایی است که برای تقویت توان تولید خود از تسهیلات بانک ملی یاری گرفته و توانسته با تسهیلات سرمایه در گردش این بانک ضمن حفظ اشتغال موجود خود، اشتغال‌زایی جدیدی نیز ایجاد کند.

این شرکت انواع آرد غنی‌شده با آهن و اسید فولیک و سمولینا، انواع آرد تولید نان پیتزا، فانتزی، کارخانجات نشاسته، رشته، ماکارونی، کیک، بیسکوئیت، ویفر، کراکر و سبوس خوراکی و انواع آردهای آنزیم‌دار را توسط ماشین‌آلات تمام‌اتوماتیک تولید می‌کند و اکنون ۱۴۰نفر پرسنل فعال (۷۰درصد بومی، ۲۰درصد غیر بومی و ۱۰درصد فصلی) دارد.

بانک ملی ۸۰۰هزار میلیارد ریال تسهیلات فروش اقساطی و ۹۸۵هزار میلیارد ریال تسهیلات سرمایه ثابت به شرکت خباز آرد شیراز تخصیص داده است که این تسهیلات می‌تواند کمک موثری به حفظ اشتغال، ادامه فعالیت شرکت، خرید گندم و پرداخت وجه به موقع آن به کشاورزان و در نهایت افزایش تولید و رونق اقتصادی استان باشد.

همچنین با تسهیلات سرمایه ثابت بانک ملی علاوه بر تجهیز انبارهای ذخیره‌سازی گندم، برای حداقل ۲۰نیروی جدید در شرکت اشتغال‌زایی شده است.

علاوه بر این، تجهیز انبارهای ذخیره‌سازی گندم همواره از دغدغه‌های اداره غله بوده که به استناد جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید باید طی یک برنامه زمان‌بندی ۴ساله انجام می‌شد و علاوه بر تسریع و روان‌سازی در روند تولید، از حیف و میل شدن مقدار قابل توجهی گندم جلوگیری می‌کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا