کد خبر: ۲۵۱۰۰۰65281
  لینک کوتاه:
روزنامهاخبار شرکت هابانک و بیمهبازارها و خدمات مالی

دبیرکل سندیکای بیمه‌گران ایران خواستار لغو عوارض تحمیلی بر موسسات بیمه شد

دبیرکل سندیکای بیمه‌گران ایران طی مکاتبات و مذاکراتی با رئیس و نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی و رئیس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس خواستار حذف عوارض تحمیلی و یا افزایش‌نیافتن این عوارض در بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور شد.

به گزارش روابط‌عمومی سندیکای بیمه‌گران ایران، سیدمحمد کریمی، به‌تفصیل مشکلات و چالش‌های مؤسسات بیمه در ارتباط با عوارض تحمیلی پرداختی به تعدادی از سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی و افزایش بی‌رویه و هرساله این عوارض را عنوان و به افزایش تعداد دستگاه‌های عوارض گیرنده اعتراض کردند.

دبیرکل سندیکای بیمه‌گران در نامه‌هایی که تقدیم نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی کرده‌اند به‌تفصیل و به استناد به آمار و اطلاعات منابع رسمی از نمایندگان مردم درخواست لغو کلیه عوارض تحمیلی در صنعت بیمه را کرده‌ا‌ند و با این اقدام انقلابی و خداپسندانه امکان ارائه خدمات از سوی شرکت‌های بیمه به ملت عزیز را فراهم آورند.

علی‌رغم مبالغ قابل‌توجهی که مؤسسات بیمه طی سال‌های اخیر به دستگاه‌های دولتی پرداخت کرده‌ا‌ند، متأسفانه این مبالغ عمدتاً در راستای اهداف تعیین‌شده در قوانین مربوط هزینه نشده ضمن اینکه این مبالغ تاکنون تأثیر معنی‌داری در کاهش تصادفات و مرگ‌ومیر حوادث جاده‌ای نداشته و متاسفانه جامعه همواره ناظر افزایش تعداد و میزان حوادث و فوت عزیزان خود در حوادث جاده‌ای بوده‌اند.

اخذ عوارض متعدد از فروش بیمه‌نامه شخص ثالث شرکت‌های بیمه ازجمله موضوعات و مشکلات مهم مؤسسات بیمه است که موجب افزایش ضریب خسارت در این رشته بیمه اجباری شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا