کد خبر: ۱۹۰۵۰۰41644
  لینک کوتاه:
روزنامهاقتصادبورسبازارها و خدمات مالی

دبیر کل کانون بانک‌ها: بانک‌های خصوصی مشکلی با واگذاری املاک مازاد خود در بورس کالا ندارند

به گفته دبیر کل کانون بانک‌ها و مؤسسات اعتباری خصوصی، در بانک‌های خصوصی به ندرت بنگاهداری می‌شود و بانک‌ها تابع مقررات بانک مرکزی هستند و با واگذاری شرکت‌های مازاد خود از طرق مختلف مثل بورس کالا مشکلی ندارند.

محمد رضا جمشیدی در این باره به چابک آنلاین گفت: برخی از بانک‌ها شعب مازاد دارند و می‌توانند آن‌ها را نیز از طریق بورس کالا به فروش برسانند.

دبیر کل کانون بانک‌ها و مؤسسات اعتباری خصوصی خاطر نشان کرد: بانک‌های خصوصی  ۱۱ کارگاه تولیدی را در کل کشور تملیک کرده‌اند که ۴ فقره از آنها در اختیار  صاحبان قبلی است و در آنجا مشغول به کار هستند.

جمشیدی در این باره تصریح کرد: صاحبان این کارگاه‌ها با این هدف مشغول به کار هستند که بتوانند بدهی خود را به بانک‌ها بپردازند و کارگاه به ایشان اقاله شود.

به گفته او، پنج مورد از کارگاه‌های تولیدی تملیکی هم مربوط به کارخانجاتی است که صاحبان آن تسهیلاتی را از بانک اخذ کرده‌اند و در جای دیگری وجه مربوطه را هزینه کرده‌اند.

دبیر کل کانون بانک‌ها و مؤسسات اعتباری خصوصی در رابطه با دو واحد صنعتی دیگر نیز که به تملیک بانک‌های خصوصی کشور در آمد، تصریح کرد: یک کارخانه یخ‌سازی و یک مرغداری نیز تملیک شده است که صاحبان آن تمایلی به ادامه کار نداشتند.

جمشیدی گفت: این آمار به تأیید ستاد تسهیل قانون رفع موانع تولید نیز رسیده است.

به گفته او، بانک‌ها چشم‌داشتی به افزایش قیمتی که شامل حال املاک تملیکی شده است، ندارند و آماده‌اند تا پس از اینکه وام گیرنده‌ها بدهی خود را به بانک‌ها پرداخت کردند املاک مربوطه را به آنها اقاله کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا