کد خبر: ۳۰۱۱۹۹16291
لینک کوتاه:
اخبار شرکت ها

در تداوم افتتاح‌های دولت تدبیر و امید انجام شد؛ بهره برداری از ۴ طرح صنعتی، معدنی و تجاری در ۳ استان کشور با فرمان ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور و با حضور وزیر صمت

به دستور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور و با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت ۴ طرح صنعتی، معدنی و تجاری در تداوم افتتاح‌های دولت تدبیر و امید در استان‌های هرمزگان، کرمان و مازندران مورد بهره برداری قرار گرفت که با راه اندازی این طرح‌ها زمینه اشتغال برای یک هزار و ۳۶۰ نفر فراهم شد.

به‌ گزارش شاتا، امروز پنجشنبه فاز اول مجتمع گندله سازی مادکوش در بندرعباس (منطقه ویژه خلیج فارس) با سرمایه‌گذاری بیش از ۲ هزار و ۳۲۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی مورد افتتاح قرار گرفت.

با راه اندازی این طرح که ظرفیت تولید گندله سنگ آهن به میزان ۲.۵ میلیون تن در سال را دارد زمینه اشتغال برای ۳۶۰ نفر فراهم گردید. این طرح قابلیت ارتقاء تولید با خط موجود خود به ۳.۴ میلیون تن در سال را نیز دارا می باشد.

افتتاح واحد گندله سازی شماره یک شرکت گهر زمین در سیرجان استان کرمان که ظرفیت تولید ۵ میلیون تن گندله آهن در سال را دارد نیز از دیگر برنامه ها بوده است.

برای راه‌اندازی این طرح بیش از سه هزار و ۸۳۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری توسط شرکت گهرزمین انجام شده است که زمینه اشتغال ۵۰۰ نفر را فراهم آورده است.

افزایش ۱۴ درصدی ظرفیت گندله سازی با افتتاح دو طرح جدید

افتتاح دو طرح گندله سازی شرکت‌های مادکوش و سنگ آهن گهر زمین مجموعاً با ظرفیت سالیانه ۷.۵ میلیون تن موجب افزایش ظرفیت در صنعت یاد شده حدوداً به میزان ۱۴ درصد خواهد شد و تکمیل زنجیره ارزش صنعت فولاد، تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع پایین دستی( تولید آهن اسفنجی) و اشتغالزایی در منطقه را نیز به همراه خواهد داشت.

راه اندازی اسکله شماره ۵ بندر منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان جنوب

همچنین اسکله شماره ۵ بندر منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان جنوب در استان هرمزگان(بندر پارسیان) با سرمایه گذاری بیش از ۵۹ میلیون یورو (برای احداث اسکله ۵، موج شکن و لای روبی) و اشتغالزایی ۲۰۰ نفر نیز مورد افتتاح قرار گرفت.

کارفرمایان این طرح، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) و شرکت توسعه صنایع انرژی بر پارسیان می باشند.

این اسکله به منظور تسهیل واردات و صادرات کالا و محصولات در منطقه بندر پارسیان با ظرفیت نهایی تخلیه و بارگیری ۴۰.۸ میلیون تن در سال طراحی شده است که فاز اول این بندر با ظرفیت تخلیه و بارگیری ۱۱.۶ میلیون تن در سال به بهره برداری خواهد رسید.

تناژ کشتی‌های قابل پهلوگیری در این اسکله ۳۰ هزار تن و ۷۰ هزار تن می باشد که در حال حاضر کشتی های تا ۳۰ هزار تنی مجاز به پهلوگیری هستند.

گفتنی است که میزان بومی سازی تجهیزات این اسکله ۱۰۰ درصد است که در کنار این بندر، سیلوهای شرکت آلومینیوم جنوب نیز احداث شده است.

افتتاح پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در جویبار

افتتاح پایانه صادراتی محصولات کشاورزی روماک گستر پارس با سرمایه گذاری بخش خصوصی در جویبار مازندران نیز دیگر برنامه امروز بوده است.

این طرح در راستای بسته بندی و صادرات محصولات کشاورزی با ظرفیت بسته بندی و صادرات ۳۶۴ هزار تن در سال راه اندازی شده است که زمینه اشتغال ۳۰۰ نفر را فراهم آورده است.

برای راه اندازی این طرح بیش از ۷۲۰۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی هزینه شده است.

گفتنی است که با افتتاح این تعداد طرح در مجموع یک هزار و ۳۶۰ شغل برای کشور ایجاد شد. همچنین برای راه اندازی این طرح‌ها در مجموع ۸ هزار و ۵۲۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری(ارزی و ریالی) انجام شده است.

آغاز عملیات اجرایی دو پروژه پتروشیمی

امروز همچنین عملیات اجرایی دو پروژه پتروشیمی در زمینه GTX تولید متانول و زنجیره پایین دست پلی‌الفین در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان آغاز شد. این دو طرح با مشارکت ۱۰۰ درصدی بخش خصوصی تا سال ۱۴۰۳ راه اندازی و افتتاح خواهند شد. اشتغال مستقیم این دو طرح در مجموع ۶۲۴ نفر و اشتغال غیر مستقیم آن ها در مجموع تا ۳ هزار نفر خواهد بود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا