کد خبر: 211201123864
اقتصادراه و مسکن

چمران: نرخ جدید کرایه حمل و نقل عمومی در پایتخت بالا نخواهد بود

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: مطمئن باشید که نرخ‌گذاری برای ناوگان حمل و نقل عمومی به‌گونه‌ای خواهد بود که هم مردم بتوانند هزینه‌ها را بپردازند و هم رانندگان از پس هزینه‌های خود بربیایند.

به گزارش بازار، مهدی چمران در حاشیه صد و سی و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه نرخ اتوبوس به علت اینکه تعداد زیادی از دستگاه‌ها شخصی است باید به گونه‌ای طراحی شود که برای رانندگان به صرفه باشد و مردم نیز بتوانند هزینه را بپردازند، افزود: نرخ تاکسی‌های خطی بر اساس پیمایش و حتی شیب خیابان تعیین خواهد شد، اما مطمئن باشید که نرخ بالایی نخواهیم داشت و نرخ بهینه‌ای اعمال می‌شود تا برای مردم سنگین نباشد و رانندگان نیز بتوانند از پس هزینه‌ها بربیایند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: نرخ گذاری پس از برنامه بودجه انجام می‌شود و امروز طرح یک فوریتی برای فروش یک ملک بررسی می‌شود و در صورت تصویب یک فوریت در جلسات آینده مصوب خواهد شد.

وی همچنین با بیان اینکه ساختار و تشکیلات نهاد راهبری و پایش طرح‌های توسعه شهری تهران آماده شده که در جلسه امروز بررسی خواهد شد، گفت: بخشی از نرخ‌ها برای تاکسی آماده نشده، اما نرخ اتوبوس و مترو آماده شده و امروز نهایی می شود.

چمران این را هم گفت که مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب در این جلسه گزارشی از وضع آب هم ارائه خواهد کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه اعلام اسامی ساختمان‌ها با شورا نیست، تاکید کرد: شورا و دادستانی کار خود را در خصوص ساختمان‌های ناایمن انجام می‌دهد و اخطارهای لازم را می‌دهد و قرار شده ساختمان‌هایی که تا پایان سال اقدامات لازم را انجام ندادند، مهر و موم شوند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا