کد خبر: 24110069477
اخبار شرکت هابازارها و خدمات مالیبانک و بیمهروزنامه

راه‌اندازی سامانه «پل» در بانک ملی ایران

با راه‌اندازی سامانه پرداخت لحظه‌ای (پل) در بانک ملی، انتقال وجه بین بانکی به صورت لحظه‌ای و از طریق حساب بانکی برای مشتریان فراهم شد.

به گزارش روابط‌عمومی بانک ملی، با هدف افزایش سهولت و امنیت در استفاده از خدمات انتقال وجه آنی بین بانکی، سامانه پل در این بانک راه‌اندازی شد تا بدین ترتیب تسویه پرداخت‌های لحظه‌ای با حجم انبوه و مبالغ خُرد در هر ساعتی از شبانه‌روز بر اساس شماره حساب و شبا برای مشتریان امکان‌پذیر شود.

بر خلاف سرویس کارت به کارت، انتقال وجه در سامانه پل بر اساس شماره حساب مبدأ و شماره شبای حساب مقصد صورت می‌گیرد که این امر ضریب امنیت تراکنش‌ها را افزایش می‌دهد و همچنین مبلغ کارمزد نیز بسیار کمتر است.

مشتریان بانک ملی از این پس می‌توانند برای انتقال آنی مبالغ ۱۰۰میلیون ریال یا کمتر به مقصد بانک‌های عضو سامانه پل، با استفاده از همراه‌بانک ملی و سامانه بام، به صورت آنی به انتقال وجه به حساب افراد در سایر بانک‌ها اقدام کنند.

حواله پایا به دلیل انتقال وجه در زمان‌های مشخصی از شبانه‌روز، گزینه مناسبی برای انتقال سریع پول نیست و در ساتنا نیز انتقال پول تنها در ساعات کاری بانکی انجام می‌شود در حالی که در سامانه پل، مشتری می‌تواند تا سقف ۱۰۰‌میلیون ریال را در هر ساعت از شبانه‌روز به حساب مقصد منتقل کند.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا