کد خبر: 23070049823
لینک کوتاه:
روزنامهبانک و بیمهکشاورزی

راه‌اندازی «دامدار کارت» تا ۱۰ روز آینده

به گفته مدیرعامل بانک کشاورزی، سال ۹۹ برای خدمت به کشاورزان ۸۰۰ میلیارد تومان با سود ۱۲درصد برای ۵۰هزار نفر از کشاورزان کشور، «کشاورز کارت» صادر شد و این قشر از جامعه توانستند از آن استفاده کنند و امسال نیز تا ۱۰روز آینده «دامدارکارت» را راه‌اندازی می‌کنیم.

روح‌اله خدارحمی که در حاشیه سفر هیات دولت به فارس به داراب سفر کرده بود در مصاحبه با ایرنا گفت: کشاورزانی که کشاورزکارت سال قبل دریافت کرده‌اند باید مبلغ آن را بازپرداخت کنند تا دوباره همان مبلغ برای آنها شارژ شود.

او درباره امهال مطالبات کشاورزان نیز گفت: بر اساس مصوبات قانونی بند ۳۳  قانون برنامه بند «ل» تبصره ۱۶ قانون بودجه و تبصره ۳۵ را اجرا کردیم و امسال نیز اگر کشاورزان ۲۰درصد از بدهی‌شان در قالب بخشنامه امهال بپردازند می‌توانیم دوباره تقسیط مجدد کنیم اما دولت مصوبه دیگری در زمینه امهال بدهی کشاورزان خسارت‌دیده از خشکسالی و سرمازدگی دارد که منتظریم دستورالعمل اجرایی آن به ما ابلاغ شود تا آن را اجرا کنیم.

مدیرعامل بانک کشاورزی در ادامه گفت: در نیمه اول امسال در تأمین ماشین‌آلات کشاورزی، مکانیزاسیون و همین‌طور بذر گواهی شده تسهیلات خوبی برای کشاورزان فراهم کردیم و کمافی‌سابق در زمینه توسعه گلخانه‌ها، کاشت و فرآوری گیاهان دارویی تسهیلات خوبی پرداخت می‌کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی در سفر استانی روز پنجشنبه دولت به فارس، به نمایندگی از رئیس‌جمهوری در شهرستان‌های خفر، جهرم، داراب و زرین‌دشت حضور یافته بود و مدیرعامل بانک کشاورزی، او را همراهی می‌کرد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا