کد خبر: ۱۷۰۲۰۰25136
لینک کوتاه:
بانک و بیمهروزنامه

راه‌اندازی سامانه ثبت و مدیریت خدمات فناوری اطلاعات بیمه کوثر

سامانه ثبت و مدیریت خدمات فناوری اطلاعات بیمه کوثر با هدف مدیریت بحران در شرایط پیچیده، بررسی دقیق و سریع درخواست‌ها و نیز رصد به‌موقع تغییرات شبکه آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط‌عمومی بیمه کوثر، مجید مشعلچی فیروزآبادی، مدیرعامل شرکت در مراسم رونمایی از این سامانه، تصریح کرد: با آغاز به ‌کار این سامانه در واقع، خط تولید هوشمندسازی و مدیریت برخط کارها، درخواست‌ها و پیگیری‌ها، به شکلی روشمند و خودکار، در تمام ارکان بیمه کوثر اجرا می‌شود.

مشعلچی با تاکید بر نیاز به انگیزه جوانی به‌منظور پیاده‌سازی مطلوب این سامانه گفت: من از همه همکارانم، در هر جایگاهی، می‌خواهم با بهره‌گیری از قوه خلاقه و پرورش این نعمت گران‌بها، کمک کنند تا بتوانیم راهکارهای جدیدی برای حل مشکلات شرکت بیابیم و سامانه‌های فناورانه شرکت را که بخشی از سیاست ما در بخش هوشمندسازی است کامل‌تر کنیم.

او هوشمندسازی را بخش مهمی از فرایند کارها دانست که نه تنها صنعت بیمه بلکه همه کشور به آن نیاز دارد و افزود: ما در بیمه کوثر با همه توان در تلاش برای بهره‌گیری از امکاناتی هستیم که فناوری روز به ارمغان آورده است زیرا باور داریم در دنیای امروز، کاراترین شیوه برای تسریع و تسهیل امور، بالابردن دقت و به تبع، ایجاد اطمینان و آرامش برای ذی‌نفعان از همین رهگذر حاصل می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا