انرژیبازارها و خدمات مالیجهان

رشد قیمت نفت به رغم افزایش موجودی ذخایر آمریکا / بازگشت ریسک پذیری از بازار حمایت کرد

قیمت نفت پس از سقوط برای چندین روز متوالی، با وجود نگرانی از رشد موارد ابتلا به ویروس کرونا و همچنین افزایش موجودی ذخایر آمریکا، صعود کرد.

اقتصاد آنلاین؛ به گزارش رویترز، از آنجا که بهبود تمایل ریسک‌پذیری، به رغم افزایش غیرمنتظره موجودی ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته، و همچنین ضعف چشم‌انداز تقاضا به دلیل افزایش موارد ابتلا به کووید-۱۹ از بازار حمایت کرد، قیمت نفت روز چهارشنبه افزایش یافت و رشد روز گذشته خود را گسترش داد.

معاملات آتی نفت خام برنت ۸۴ سنت معادل ۱.۲ درصد افزایش یافت و به ۷۰ دلار و ۱۹ سنت در هر بشکه رسید، در حالی که در اوایل جلسه معاملاتی به ۶۸ دلار و ۶۳ سنت سقوط کرده بود.

همچنین معاملات آتی نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا پس از سقوط به قیمت ۶۶ دلار و ۴۴ سنت در هر بشکه در ساعات نخست معاملات روز چهارشنبه، با ۸۴ سنت معادل ۱.۳ درصد رشد، به قیمت ۶۸ دلار و ۰.۰۴ سنت در هر بشکه مورد معامله قرار گرفت.

ریکاردو اوانجلیستا، تحلیلگر ActivTrades اظهار کرد: “به نظر می‌رسد که با افزایش مجدد تمایل ریسک‌پذیری، نفت یک پشتیبانی پیدا کرده است.”

وی افزود: “این حمایت پس از افت‌های ثبت شده در چندین جلسه معاملاتی گذشته، که ناشی از نگرانی‌ها نسبت به تاثیر نوع دلتای ویروس کرونا و همچنین توافق اوپک پلاس مبنی برای افزایش عرضه بوده، ایجاد شده است.”

قیمت نفت روز دوشنبه پس از توافق اوپک پلاس مبنی بر افزایش عرضه ۴۰۰ هزار بشکه در روز از ماه آگوست تا دسامبر، سقوط کرد.

این وضعیت به دلیل ترس از اینکه افزایش موارد ابتلا به نوع دلتای ویروس کرونا در بازارهای بزرگ مانند ایالات متحده، بریتانیا و ژاپن بر اقتصاد تاثیر بگذارد، تشدید شد.

از طرفی افزایش احتمالی موجودی ذخایر آمریکا در اوایل جلسه معاملاتی امروز بر قیمت‌ها سنگینی کرد.

به گفته دو منبع بازار، به نقل از ارقام موسسه نفت آمریکا، ذخایر نفت خام ایالات متحده در هفته منتهی به ۱۶ جولای، ۸۰۶ هزار بشکه افزایش یافته است.

در نظرسنجی انجام شده توسط رویترز، تحلیلگران انتظار افت قابل توجه موجودی ذخایر را داشتند. اطلاعات رسمی اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده در اواخر روز چهارشنبه منتشر می‌شود.

تحلیلگران جی پی مورگان اذعان داشتند که انتظار می‌رود تقاضای جهانی از ماه آوریل تا آگوست ۵.۴ میلیون بشکه در روز افزایش یابد و به ۹۹.۶ میلیون بشکه در روز برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا