کد خبر: 11050040149
لینک کوتاه:
دولت

روحانی: بسیاری از مسائل کشور در ۱۰۰روز اول دولت یازدهم حل شد / با افراطی گری به جایی نخواهیم رسید

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه راه نجات کشور اعتدال و تعامل سازنده است، گفت: باید به این نتیجه برسیم که دوران تندروی و افراطی گری به پایان رسیده است. با تخریب و هتاکی نسبت به یکدیگر نمی‌توانیم کشور را به پیشرفت برسانیم.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی امروز دوشنبه در نشست با مدیران  ارشد دولت تدبیر و امید گفت: آنچه من نسبت به ایران و راه حل مشکل و نجات کشور سال ۹۲ فکر می کردم، امروز هم همان را بی کم و کاست فکر می‌کنم. راه نحات کشور اعتدال و تعامل سازنده است.

رییس جمهوری افزود: امروز بعد از هشت سال تجربه بازهم تکرار می‌کنم اعتدال در داخل و خارج تعامل سازنده در داخل و خارج. ما با افراطی گری ما به جایی نمی رسیم.

با چنگ انداختن به صورت همدیگر به نتیجه نمی‌رسیم با تخریب همدیگر و هتاکی نسبت به یکدیگر نمی توانیم کشور را به پیشرفت برسانیم.

 وی تصریح کرد: باید به این نتیجه برسیم که دوران تندروی و افراطی گری به پایان رسیده است. بعضی فکر می‌کنند تازه ‌آغاز شده اشتباه می کنند، راه اعتدال است. در طول این هست سال جناح‌های مختلف اختلاف سلیقه داشتند اما هر دو جناح به‌ آینده امیدوار بودند.

 روحانی اضافه کرد: شرایط امیدواری در هشت سال در فراز و نشیب دولت یازدهم و دوازدهم تقلیل نیافت من به ملت عرض می‌کنم کشور یابد توسعه پیدا کند و باید به اوج برسد. کشور باید کشوری الگو برای منطقه و جهان باشد. یکی از راه‌های اصلی آن، تعامل سازنده با همسایگان، دوستان و جهان است.

رییس دولت تدبیر و امید گفت: چطور توانستیم هفت قطعنامه خطرناک را از سر ملت ایران برداریم. این کار کار آسانی نبود.کاری که وزیر خارجه و فعالان در مذاکره پیمودند، راه ساده ای نبود، من می دانم چقدر دشوار است.

روزهایی بود تقریبا هه دوستان مایوس بودند. من البته از اول معتقد بودم ما به ثمر می رسیم تا پایان هم معتقد بودم و موفق شدیم.

 وی اضافه کرد: ما قطعنامه را برداشتیم. قطعنامه ۲۲۳۱ خط بطلان بر هفت قطعنامه فصل هفتی کشید این کار باور کردنی نبود. کمتر کسی بود که باور کند این قطعنامه‌ها برداشته می شود.

این اراده ملت ایران و تلاش و تدبیر در سایه امید ما را به ثمر رساند. البته مقام معظم رهبری در همه مراحل ما را هدایت و حمایت کرد ودر این جای بحث نیست.مردم در صحنه بودند.

 روحانی خاطرنشان کرد: در وسط مذاکرات وزیر خارجه ‌آمریکا به یکی از مقامات ما گفت من وقتی استقبال مردم اصفهان را از روحانی در تلوزیون دیدم و قدرت این دولت را دیدم،‌ استقبال مردم اصفهان در دولت یازدهم در میدان نقش جهان دنیا را تکان داد البته بقیه استان‌ها همین عظمت را آفریدند.

مردم در صحنه بودند و حمایت کردند و در روزهای پیروزی و موفقیت کف زدند.

 رییس دولت تدبیر و امید اظهار کرد: حالا کسی ممکن است بگوید در تعامل سازنده اگر شما ۱۰۰ خواستید به ۹۰ رسدید من می گویم همیشه این طور است هیچ کس در تعامل با کشورهای جهان به ۱۰۰ نمی‌رسد  دنبال ۱۰۰ هست اما کمتر از ۱۰۰ می‌رسد چون طرف مقابل هم دنبال ۱۰۰ است و آن هم دنبال منافع خودش هست.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا