کد خبر: 19020181204
جهانسیاست

سخنگوی وزارت خارجه؛ آمریکا چیزی را که از جیب ملت ایران برداشته برگرداند

سعید خطیب‌زاده گفت: توافق میان ایران و ۱+۴ انجام شده است. مذاکرات وین بدون وقفه ادامه داشته است، رد و بدل پیغام ها از طریق هماهنگ کننده برجام در حال انجام است.

به گزارش اقتصاد آنلاین، سعید خطیب‌زاده در نشست هفتگی خود با خبرنگاران داخلی و خارجی گفت:  سفر آقای انریکه مورا بعد از تماس تلفنی بورل و امیرعبداللهیان انجام خواهد شد.

آقای مورا حامل پیام جدیدی نیست و پیام‌ها بین تهران و واشنگتن به طور مستمر توسط اروپا در حال رد و بدل شدن است.

او ادامه داد: حضور آقای مورا در ایران نشان دهنده این است که ایران گفتگو‌ها را در مسیر دیپلماسی دنبال کرده است. آمریکا چیزی را که از جیب ملت ایران برداشته برگرداند.

اگر همین امروز آمریکا چیزی را که از جیب ملت ایران برداشته برگرداند، پس از برگشت آقای مورا در وین توافق را امضا می‌کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه گفت: توافق میان ایران و ۱+۴ انجام شده است. مذاکرات وین بدون وقفه ادامه داشته است، رد و بدل پیغام ها از طریق هماهنگ کننده برجام در حال انجام است.

در راستای ادامه مذاکرات آقای مورا به ایران سفر می کند و دیدارهایی با مقامات ایران خواهد داشت.  به رغم اقدامات ضد ایرانی آمریکا، ایران به تعهدات خود برای دستیابی به یک توافق خوب پایبند بوده است.

خطیب‌زاده سفر امیر قطر به تهران را تأیید کرد و گفت:  این سفر بزودی انجام می‌شود و دستورکار دوجانبه و منطقه‌ای و رایزنی درباره موضوعات دوجانبه است.

قرار است رییس جمهور کشورمان نیز بعد از این سفر، به یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس سفر کند.

سخنگوی وزارت خارجه افزود: معطل هیچ طرف ثالثی برای آزادسازی منابع خود نمانده‌ایم.

اتفاقا طرف های ثالث از جمله آمریکا مایل بودند در این زمینه جنگ روانی ایجاد کنند و همه چیز را منوط به توافق کنند. منابعی را هم که آزاد کردیم به طور مستقل آزاد کردیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا