کد خبر: 030203156945
اخبار شرکت هاتولید و بازرگانیصنعت و معدن

سرپرست معاونت بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان مطرح کرد: حماسه‌آفرینی فولادمردان با رکوردشکنی‌های متعدد در فروردین ماه

سرپرست معاونت بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان گفت: فولادمردان شرکت فولاد هرمزگان موفق شدند آغازین ماه سال «جهش تولید با مشارکت مردم» را با رکوردشکنی‌های متعددی آغاز کنند و برگ زرین دیگری به افتخارات شرکت فولاد هرمزگان بیفزایند.

مجید ابوعطیوی در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی در خصوص رکوردهای ثبت شده، بیان کرد: در واحد احیا مستقیم پس از ثبت۴ رکورد روزانه تولید در فروردین‌ماه، با تولید به میزان ۱۷۰ هزار و ۳۰۰ تن آهن اسفنجی در پایان ماه توانستیم رکورد ماهیانه جدیدی ثبت کنیم و از رکورد تولید قبلی به میزان ۱۶۵ هزار و ۱۰۱ تن در فروردین‌ماه سال ۱۴۰۱ عبور کنیم.

وی افزود: در واحد فولادسازی نیز با ثبت یک رکورد روزانه توانستیم در پایان ماه با تولید ۱۶۱ هزار و ۱۰۹ تن تختال از رکورد قبلی به میزان ۱۵۸ هزار و ۱۷۰ تن در آبان ماه سال ۱۴۰۲ عبور کنیم و رکورد تولید ماهیانه جدیدی را در واحد فولادسازی به ثبت برسانیم.

سرپرست معاونت بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان خاطرنشان کرد: ثبت رکوردهای تولید روزانه و ماهیانه در واحدهای احیا مستقیم و فولادسازی با توکل به خداوند و با تلاش و کار گروهی کارکنان شرکت و پیمانکاران و حمایت‌های بی‌دریغ مدیرعامل محترم صورت گرفت.

ابوعطیوی اضافه کرد: از مهم‌ترین دلایل کسب این رکوردها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاهش توقفات اضطراری و تأخیر تجهیزات در نواحی تولیدی؛ افزایش سرعت تولید مدول‌ها و کوره‌های قوسی؛ افزایش کیفیت تولید آهن اسفنجی؛ افزایش سرعت ماشین ریخته‌گری؛ کاهش مدت‌زمان آماده‌سازی ذوب؛ کاهش مدت‌زمان قوس؛ کنترل مستمر فرایند تولید و تأمین به‌موقع و باکیفیت مواد اولیه.

وی در پایان تصریح کرد: شرکت فولاد هرمزگان در واحدهای احیا مستقیم و فولادسازی با تولید ۲۰ درصد بالاتر از ظرفیت اسمی و همچنین ثبت رکوردهای متعدد در فروردین‌ماه بدون وجود محدودیت‌های برق و گاز ثابت کرد در صورت رفع محدودیت‌های انرژی قادر به تولید میزان محصول فراتر از انتظار خواهد بود.

این شرکت مصمم است تا در صورت رفع محدودیت برق و گاز، رکوردهای تولید بیشتری را در سال جدید ثبت کند. امید است در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و با مساعدت وزارت‌های نیرو و نفت مشکلات مربوط به کمبود برق و گاز برای صنایع مرتفع شود تا بتوانیم با حداکثر توان به تولید ادامه دهیم.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا