کد خبر: ۱۶۰۶۰۰45390
لینک کوتاه:
اخبار شرکت هابانک و بیمهروزنامه

سود ۳۸.۲ درصدی بیمه‌گزاران عمر و پس‌انداز بیمه آسیا

بیمه آسیا به عنوان بزرگ‌ترین بیمه غیردولتی موفق شد تا یکی از بالاترین نرخ سود مشارکت در منافع را برای بیمه‌گزاران عمر و پس‌انداز این شرکت به میزان ۳۸.۲درصد در پایان سال ۱۳۹۹کسب کند.

به گزارش دنیای بیمه، تحقق این میزان سود مشارکت در منافع نشان از سیاست‌گذاری صحیح مدیران بیمه آسیا در راستای صیانت از حقوق بیمه‌گزاران به ویژه از منظر سرمایه‌گذاری از منابع و سرمایه بیمه‌گزاران عمر و پس‌انداز است. اتفاقی که نشان می‌دهد که پیوستن به جمع بیمه‌گزاران زندگی بیمه آسیا نه تنها گزینه بهتر و جذابتری نسبت به سود سپرده‌های بانکی، بلکه راه مطمئن‌تر برای پوشش ریسک‌های تورمی در ایران است.

بر اساس آیین‌نامه ۶۸شورای عالی بیمه مربوط به بیمه‌های زندگی و مستمری شرکت‌های بیمه مکلف هستند در انواع بیمه‌‏های زندگی جز در بیمه‌های خطر فوت زمانی، بیمه‌گزاران بیمه‏های زندگی خود را در حداقل ۸۵درصد منافع حاصل از مجموع معاملات بیمه‌های مذکور سهیم کنند.

همچنین شرکت‌های بیمه باید پس از تعیین منافع قابل تقسیم در آخر هر سال، سهم هر یک از بیمه‌گزاران از منافع یادشده را بر حسب توافق با بیمه‌گزار به عنوان حق بیمه یکجا برای افزایش سرمایه بیمه‌نامه یا افزایش ذخایر ریاضی منظور و یا به صورت نقدی پرداخت کنند.

بیمه آسیا هم همانند سال‌های گذشته در راستای اجرای آیین‌نامه ۶۸شورای عالی بیمه اعلام کرد که سود قطعی بیمه‌گزاران عمر و پس‌انداز این شرکت به میزان ۳۸.۲درصد محاسبه و به حساب اندوخته آنها منظور شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا