کد خبر: ۱۴۱۱۹۹14622
لینک کوتاه:
بورس

شاخص بورس ۲۸ هزار واحد افت کرد

شاخص بورس در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۲۸هزار واحد افت کرد.

به گزارش تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد ۱۲میلیارد و ۵۱۸میلیون سهم و حق‌تقدم به‌‌ارزش ۱۱هزار و ۵۱۸میلیارد تومان در یک میلیون و ۱۹۱هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۲۸هزار و ۲۳۸واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۲۰۵هزار و ۴۲۸واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر افت دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل نمادهای معاملاتی سرمایه‌گذاری صدر تامین، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و گروه صنعتی پاکشوما با رشد خود مانع افت بیشتر شاخص بورس شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۷۳۶۹واحد، کل (هم‌وزن) ۲۰۸۲واحد، قیمت (هم‌وزن) ۱۳۶۲واحد، آزاد شناور ۳۵۱۶۷واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم ۲۵۵۷۵ و ۳۹۹۶۱ واحد افت کردند.

در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۲۶۴میلیون ورقه به‌ارزش ۵هزار و ۲۰۷میلیارد تومان در ۵۵۸هزار نوبت، آیفکس ۱۶۷واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۶۶۹واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی صنعتی مینو، پلیمر آریا ساسول و فولاد هرمزگان جنوب شد و در مقابل نمادهای معاملاتی سنگ آهن گهر زمین، تولید نیروی برق دماوند و گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا