صرفه‌جویی ۴٠ درصد مردم در مصرف برق/ احتمال رشد مصرف طی هفته آینده

  کد خبر: 19050195486

وزیر نیرو با بیان اینکه ۴٠ درصد مردم در مصرف خود صرفه‌جویی کردند، گفت: برای هفته آینده پیش‌بینی می‌شود که شهرهای شمالی کشور شاهد افزایش دما باشند و در این صورت مصرف برق افزایش خواهد داشت.

به گزارش مهر به نقل از وزارت نیرو، علی‌اکبر محرابیان درباره وضعیت مصرف برق در کشور اظهار کرد: صنعت برق در ابتدای تحویل دولت سیزدهم با مشکلات فراوانی در بخش تأمین برق مردم و رضایتمندی روبرو بود که در این رابطه یک برنامه ١٠٠ اقدامی را با حمایت دولت و مجلس تدوین و با همکاری و مشارکت مردم این برنامه را اجرایی کردیم.

مهم‌ترین محورهای این برنامه افزایش ظرفیت نیروگاهی، به‌کارگیری و تعمیرات اساسی تمام نیروگاه‌های موجود و مدیریت مصرف بود.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: تا امروز دو سوم از مسیر اوج مصرف برق تابستان را پشت سر گذاشتیم و با کمترین مشکل توانستیم این دوره را سپری کنیم.

محرابیان با بیان اینکه ۴٠ درصد مردم در مصرف خود صرفه‌جویی کردند، گفت: این ۴۰ درصد پاداش صرفه‌جویی در مصرف برق خود را دریافت کردند.

وی درباره شرایط سخت صنعت برق در وضعیت کنونی آب‌وهوایی کشور، افزود: متوسط دمایی کشور نسبت به سال گذشته یک درجه بیشتر شده و در برخی نقاط مانند استان‌های خوزستان، بوشهر، هرمزگان و حتی شمال غرب کشور ۴ الی ۵ درجه افزایش دما را شاهد هستیم. برای هفته آینده هم پیش‌بینی می‌شود که شهرهای شمالی کشور شاهد افزایش دما باشند و در این صورت باعث افزایش مصرف برق خواهد شد.

محرابیان بر لزوم تداوم همکاری مردم در زمینه صرفه‌جویی مصرف برق تأکید و خاطرنشان کرد: اگر همکاری و صرفه‌جویی مردم مانند روزهای ابتدایی تابستان امسال تداوم داشته باشد، از روزهای باقیمانده تابستان نیز با کمترین مشکل عبور خواهیم کرد چرا که در حال حاضر نیازمند همکاری مردم و صرفه‌جویی آن‌ها هستیم.

وی ادامه داد: بارش‌ها ممکن است به‌صورت نقطه‌ای باعث کاهش دما شود، زمانی که رطوبت در کشور بالا می‌رود، باعث افزایش مصرف برق شده و در این شرایط نیاز به صرفه‌جویی بیشتری داریم.

وزیر نیرو درباره وضعیت مصرف برق در تابستان امسال، گفت: اوج مصرف برق کشور در تابستانی که پشت سر گذاشتیم حدود ۶٩ هزار و ٢٧٨ مگاوات بود، در حالی که تقاضای مصرف در سال گذشته ۶٧ هزار مگاوات بوده است.

محرابیان ادامه داد: تقریباً نسبت به سال گذشته تقاضای مصرف برق ۵ درصد افزایش پیدا کرده که نشانگر رشد مصرف در کشور است.

خروج از نسخه موبایل