کد خبر: ۰۹۰۷۹۹3143
  لینک کوتاه:
اقتصاد کلان

فرشاد مومنی: با رویکرد ترحمی به فقر مبارزه کنید

فرشاد مومنی، استاد دانشگاه علامه اعتقاد دارد که باید از نگاه فقرا به مسائلی نظیر حمل و نقل و مسکن نگریسته شود و هرگز نباید اسیر فریادها و فضاساری جریاناتی شد که می‌خواهند نگاه رانتی و ترحمی به فقر را نهادینه کنند.

فرشاد مومنی در دیدار و گفت‎وگو با پژوهشگران موسسه عالی پژوهشی تامین اجتماعی، ضمن اشاره به اینکه گفت‎وگو با این پژوهشگران جوان موجب دلگرمی و امیدواری است، اظهار کرد: فقدان استراتژی یکی از بزرگترین چالش‌های موجود در کشور است لذا موسسه‌های اندیشه‌ای نظیر این موسسه؛ باید به موضوع استراتژی و لزوم تدوین و وفاداری به آن بپردازند.

استاد دانشگاه علامه با اشاره به برخی مصادیق اتفاق افتاده در سیستم اجرایی گفت: باید همگی تلاش کنیم از شرافت کاری کارشناسان و مدیران دفاع کنیم و بر این اساس ضروری است نگاه عمیق و مطلع به وقایع جامعه داشته باشیم.

فرشاد مومنی رئیس موسسه دین و اقتصاد سپس به برخی اولویت‌های مهم در حوزه سیاستگذاری کشور نظیر مساله سرمایه‌گذاری تولیدی در ایران که می‌تواند پاشنه آشیل سازمان تامین اجتماعی باشد، رصد سیاست‌ها و اقدامات سیاستی به‌ویژه در حوزه اقتصاد، نگاه و رویکردهای موجود به موضوع فقر و تاثیرات شوک‌های برون‌زا نظیر پاندمی کرونا بر حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی اشاره کرد و اظهار کرد: موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی می‌تواند به این مسائل ورود پژوهشی داشته باشد و به‌ویژه در خصوص کرونا به تبیین تاب‌آوری و الزامات آن بپردارد.

فرشاد مومنی در ادامه تاکید کرد : باید از نگاه فقرا به مسائلی نظیر حمل و نقل و مسکن نگریسته شود و هرگز نباید اسیر فریادها و فضاساری جریاناتی شد که می‌خواهند نگاه رانتی و ترحمی به فقر را نهادینه کنند.

در ابتدای این نشست؛ روسای گروه‌های پژوهشی موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی ضمن بیان رویکردها و اولویت‌های این نهاد، نتایج برخی از پژوهش‌های حوزه رفاه و تامین اجتماعی را ارائه دادند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا