کد خبر: ۱۳۱۰۹۹10684
لینک کوتاه:
شخصیت هانهادها

فرمانده کل سپاه: به هر عمل دشمن پاسخ قاطع و مستحکم می‌دهیم/ جزایر سه گانه پیشانی دفاعی کشور است

سردار سلامی گفت: ما در عمل نشان داده ایم و در بیان هم می‌گوییم که هر عملی از سوی دشمن علیه ما سر بزند، آن را قاطع و مستحکم پاسخ می‌دهیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از هرمزگان، سردار سلامی فرمانده کل سپاه در  بازدید از جزیره بوموسی گفت: جزایر سه گانه بوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک اجزای جدایی ناپذیر استقلال ملی و پیشانی دفاعی ما در مقابله با دشمنان فرامنطقه‌ای هستند.

سردار سلامی گفت:ما در عمل نشان داده ایم و در بیان هم می‌گوییم که هر عملی از سوی دشمن علیه ما سر بزند، آن را با ضربه‌ای متقابل، قاطع و مستحکم پاسخ می‌دهیم.

او افزود: همان طور که در پایتخت کشور عزیزمان یعنی تهران هر یک وجب خاک به اندازه جان همه ملت ایران ارزشمند است، یک وجب خاک این جزایر هم برای همه مردم مختلف ایران به اندازه جانشان ارزشمند است.

فرمانده کل سپاه وضعیت و آمادگی‌های دفاعی و رزمی در این جزایر را اطمینان‌بخش، قاطع، محکم و خلل ناپذیر توصیف کرد و افزود: امروز برای ارزیابی و اطمینان از آمادگی‌های قدرتمندمان در دریا و در مقابله با دشمنانی که گاهی رجزخوانی‌ها و لفاظی‌هایی همراه با تهدید انجام می‌دهند، در اینجا حاضر شده‌ایم، تا انشاالله از نزدیک با آمادگی مدافعان آب‌های آسمانی سرزمین خود که در سطح مطلوبی قرار دارد، آشناتر شویم.

سردار سلامی در پاسخ به سوالی درخصوص واکنش به هر نوع دست اندازی به امنیت و منافع ملی کشورمان به ویژه در حوزه دریایی گفت: این موضوع بار‌ها ثابت شده است که ما هیچ تهدید و تعرضی از سوی دشمنان را رها نکرده و او را به حال خود وا نمی‌گذاریم.

سرلشکر سلامی با تشریح توانمندی‌ها و آمادگی‌های دفاعی و رزمی نیروی دریایی سپاه تاکید کرد: نیروی دریایی سپاه به ویژه در سال‌های اخیر به توانمندی‌ها و دستاورد‌های فوق‌العاده‌ای نائل آمده است و آنچه امروز شاهد آن هستیم، بخشی از توان و اقتدار سپاه در دریا است.

او افزود: توانمندی مقابله با زیر سطحی‌های متخاصم و دستیابی به یک توان زیرسطحی قدرتمند، که هم در حوزه کشف و هم اجرا در زیر دریا حرکت می‌کند، از جمله توانمندی‌ها است.

فرمانده کل سپاه برخورداری از مین‌های هوشمند زیردریایی انبوه و تولید شده در این نیرو، که از قابلیت‌های عملیاتی فوق العاده برخوردار است را در کنار قابلیت رهایی بمب‌های هوشمند، از فراز آسمان توسط پرنده‌های با سرنشین و یا بدون سرنشین که قادر است اهداف متخاصم در عمق دریا را منهدم کند، از جمله مظاهر اقتدار نیروی دریایی سپاه دانست.

سرلشکر سلامی نسل جدید پهپاد‌های عمود پرواز که از روی شناور‌ها قادر به عملیات در برد‌های مختلف هستند را از دیگر اجزای اصلی توانمندی‌های نیروی دریایی سپاه برشمرد و گفت: طیف متنوعی از موشک انداز‌های بیشمار همراه با نیروی انسانی مومن و رشید دریا دل که قادر هستند صحنه دریا را به میدانی برای نشان دادن شجاعت‌ها و شهامت‌های ملت تبدیل کنند، از دیگر جلوه‌های این اقتدار است.

فرمانده کل سپاه با اشاره به ظرفیت معنوی و رزمی رزمندگان و دریادلان جوان نیروی دریایی سپاه و شور، نشاط و انگیزه بالای آن‌ها برای حضور در میدان‌های سخت و پر خطر، تاکید کرد: این‌ها همان رویش‌هایی هستند که نشان می‌دهد سردار سلیمانی‌ها همچنان در سپاه زنده و در حال رویش هستند و این سرزمین هرگز از این گونه مردان تهی نخواهد شد.

سردار سلامی در پایان با گرامیداشت سالروز شهادت سردار پر افتخار و جاودانه سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی، که صحنه‌های بزرگی را در جهان اسلام برای مقابله با دشمنان کینه‌توز اسلام پی ریزی کرد، گفت: حاج قاسم فتح و ظفر را برای همه مسلمانان آورد و دشمنان را در تغییر نقشه سیاسی جهان اسلام ناکام گذاشت و شکست‌های آشکاری را به جبهه دشمنان امت اسلامی از جمله آمریکا و رژیم صهیونیستی، به ویژه در صحنه مقابله با تروریسم تکفیری و داعش تحمیل کرد.

سردار سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نخستین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی از یگان ها، سامانه‌ها و تجهیزات نظامی مستقر در جزیره بوموسی بازدید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا