کد خبر: 140902145392
اقتصاداقتصاد کلانبازاربازارها و خدمات مالیتولید و بازرگانیفناوری اطلاعات و ارتباطات

فناوری‌های بومی شده به اوراسیا صادر می‌شود

معاون وزیر صمت گفت: صادرات تجهیزات بومی سازی شده و فرآوری محصولات خام با تمرکز بر صادرات از طریق مناطق ویژه اقتصادی به اوراسیا در دستور کار قرار دارد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو در جمع خبرنگاران گفت: از سال‌های گذشته به دنبال کسب دانش و فناوری روز، بومی سازی و صدور تکنولوژی بوده‌ایم و این مهم در دستور کار و اولویت ایمیدرو قرار گرفته است.

معاون وزیر صمت با اشاره به پتانسیل‌های توسعه روابط با حوزه اوراسیا گفت: در این مسیر با کسب بخشی از دانش روز از طریق کشورهای شمال ایران، بومی سازی و صدور آن به کشورهای حاشیه خلیج فارس می توانیم ‌گام‌های بزرگی در صدور تجهیزات و نیز خدمات فنی و مهندسی برداریم.

او گفت: با استفاده از ظرفیت اتحادیه اقتصادی اوراسیا ‌می‌توان در حوزه تکنولوژی و فناوری، ارتباط برقرار و زمینه توسعه آن را در کشور فراهم کرد.

موثقی نیا افزود: در بخش معدن و صنایع معدنی آماده انتقال دانش و فناوری بومی سازی شده به کشورهای اتحادیه اوراسیا هستیم.

وی مدیریت دانش را دارای اهمیت ویژه در این برنامه دانست و گفت: تقویت همکاری با شرکت های دانش بنیان، شروع مناسبی برای شرکت های حوزه فولاد و مس داشته است.

به گفته وی در راستای توسعه دانش و فناوری‌های جدید شرکت‌های بزرگ همچون مبارکه و ملی مس؛ تفاهم نامه هایی امضاء شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به سوالی درباره جایگاه منطقه ویژه پارسیان گفت: این منطقه دارای مزیت دسترسی به ساحل و دریای آزاد است و ایمیدرو از این ظرفیت برای توسعه صادرات و واردات تجهیزات و مواد اولیه استفاده خواهد کرد.

او گفت: صادرات تجهیزات بومی سازی شده و فرآوری محصولات خام با تمرکز بر صادرات از طریق مناطق ویژه اقتصادی مورد توجه ایمیدرو است.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا