کد خبر: ۲۲۰۹۹۹8389
  لینک کوتاه:
جهانبازارها و خدمات مالی

قیمت جهانی طلا امروز ۹۹/۰۹/۲۲

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات هفته گذشته با ۰.۱۸ درصد افزایش به ۱۸۳۹ دلار و ۸۵ سنت رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که سرمایه گذاران انتظار دارند بسته محرک مالی جدید دولت آمریکا در آینده نزدیک به تصویب برسد، قیمت طلا روز جمعه افزایش داشت و دومین هفته افزایشی متوالی خود را به ثبت رساند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۱۸ درصد افزایش به ۱۸۳۹ دلار و ۸۵ سنت رسید. قیمت فلز زرد در انتهای معاملات آتی روز گذشته نیز با ۰.۳۴ درصد رشد به ۱۸۴۳ دلار و ۶۰ سنت رسید.

دیوید مگر تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «ما همچنان معتقدیم بسته محرک مالی دولت آمریکا به تصویب خواهد رسید و حمایت از بازار طلا و بازار نقره را ادامه خواهد داد.»

وی افزود، توقف طرح بسته محرک مالی جدید در کنگره موجب کاهش قیمت طلا شده بود. اوایل این هفته قیمت طلا پس از رسیدن به نزدیکی رقم ۱۸۷۵ دلار که به دلیل افت ارزش دلار اتفاق افتاد، قیمت ها تحت فشار قرار گرفت.

افزایش اخیر قیمت طلا در حالی رخ می دهد که ارزش دلار شاهد ترمیم نسبی بوده و شاخص ارزش دلار در مسیر ثبت اولین رشد هفتگی طی ۴ هفته اخیر قرار گرفته است.

قانون گذاران آمریکایی که با فشار فزاینده ای از جانب آمارهای ضعیف اشتغال و رشد موارد ابتلا به کرونا روبرو شده اند، برای نهایی کردن توافق بر سر بسته محرک مالی به دنبال گرفتن زمان بیشتر هستند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا