کد خبر: 120701103483
اخبار شرکت ها

کاهش ضریب حوادث در مناطق نفت‌خیز جنوب

در نیمه نخست امسال در شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب ضریب حوادث ۷۵ درصد، ضریب تکرار حوادث ۵۲ درصد و شاخص حوادث ۷۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، علیرضا دانشی، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در آیین گرامیداشت روز ملی ایمنی و آتش‌نشانی و تقدیر از تلاشگران این عرصه اظهار کرد: این روز یادآور فداکاری‌ها و جانفشانی‌های رزمندگانی است که در روزهای نخستین جنگ تحمیلی برای خاموش کردن آتش دشمن در پالایشگاه آبادان جان خود را از دست دادند.

وی با اشاره به اینکه واحد بهداشت،‌ ایمنی، محیط زیست (HSE) قبل، حین و بعد از حوادث در صحنه حضور دارد، گفت: پیشگیری از مصادیق ارزشمندی است که باید از سوی این واحد مورد توجه قرار بگیرد و شعار اول ایمنی بعد کار به‌طور کامل در سازمان پیاده شود، همچنین لازم است در این خصوص فرهنگ‌سازی شود و ملزومات آن شکل بگیرد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: مباحث HSE کاملاً علمی است، از این رو این واحد باید مجموعه‌ای علمی، راهبردی و کاربردی باشد و نیروهای آن خلاق، مبتکر و دانش‌افزا باشند. امروزه دنیا در حال جهش در عرصه علم و دانش بوده و باید از علم بشری به علم خودمان بیفزاییم و در مرز دانش حرکت کنیم و در بحران‌ها نیز مدیریت واحد داشته باشیم.

در این آیین محمدرضا نادری، رئیس ایمنی، بهداشت، محیط زیست شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب نیز ضمن گرامیداشت روز ایمنی و آتش‌نشانی گفت: در نیمه نخست امسال ضریب حوادث ۷۵ درصد، ضریب تکرار حوادث ۵۲ درصد و شاخص حوادث ۷۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

وی افزود: در نیمه نخست امسال حادثه منجر به فوت نداشتیم و ۱۷ هزار ۳۸۶ پروانه کار سرد و گرم صادر شده است، همچنین سامانه جامع HSE فعالیت رسمی خود را آغاز کرده است. این سامانه تمامی اطلاعات واحدهای ایمنی، بهداشت و محیط زیست ستاد و شرکت‌های تابع را شامل می‌شود.

در پایان این آیین از پنج آتش‌نشان منتخب شرکت‌های بهره‌برداری نفت و گاز کارون، مارون، آغاجاری، گچساران و مسجدسلیمان، کارشناسان برتر ایمنی مدیریت‌ها، همچنین رؤسای HSE شرکت‌های بهره‌برداری تابع و واحدهای ستادی مناطق نفت‌خیز جنوب تقدیر شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا