کد خبر: ۱۰۰۷۰۰48496
لینک کوتاه:
اقتصاد کلانبازارها و خدمات مالیبورسروزنامه

لارگانی بیان کرد: بهارستان؛ همگام و همراه سازمان بورس برای رونق بازار سرمایه

به گفته یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، مجلس موظف است سازمان بورس را در مسیر تحقق اهداف اصلی و بنیادی با محور رونق بازار حمایت کند.

سید ناصر موسوی لارگانی، نماینده مردم فلاورجان با بیان اینکه سرمایه‌گذاری‌های بازار بورس و سرمایه باید به سوی تولید هدایت شود تا اعتمادسازی مردم در این بازار بیشازپیش افزایش یابد، به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: به منظور اعتمادسازی بیشتر مردم به بازار، دولتمردان ما موظف هستند تعریف درستی از جایگاه بورس و بازار سرمایه در کشور داشته باشند.

او بر آموزش سهامداران خرد و ارائه اطلاعات لازم به آنان تاکید کرد و افزود: نبود آموزش‌های لازم به سهامداران خرد و اطلاعات لازم منجر به ضرر و زیان سهامداران می‌شود؛ بنابراین لازم است امروزه به جای شعار دست به عمل‌زده و بازار را از این دست مسائل نجات دهد.

موسوی لارگانی بر ضرورت مستقل شدن سازمان بورس و اوراق بهادار و وابستگی نداشتن به دولت تاکید کرد و گفت: اینکه گفته می‌شود بورس باید زیر نظر وزارت اقتصاد نباشد یک شعار نیست بلکه واقعیتی است که باید به حقیقت تبدیل شود و سازمان باید مستقل عمل کند و از وابستگی به دولت خارج شود تا برای سازمان تصمیم‌گیری نکند.

این نماینده یادآور شد؛ با شفاف‌سازی در بازار سرمایه می‌توان از وقوع برخی بحران ها جلوگیری به عمل آورد به طور مثال شرکتی در بازه زمانی ۴ یا ۵ ساله تعطیلی به یکباره ارزش سهام آن در بازار سرمایه ۵ برابر می‌شود، این موضوعات از جمله مباحثی است که باید به آن رسیدگی کرد.

موسوی لارگانی تصریح کرد: دولت به جای چشم دوختن به سرمایه مردم باید خود جهت تامین بودجه کشور برنامه‌ریزی کند.

او در پایان بر جبران خسارت برای حقیقی‌ها و صاحبان سهام‌های خرد تاکید کرد و گفت: این موضوع می تواند رونق و اعتماد را به بازار برگرداند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا