کد خبر: ۲۹۰۶۰۰46972
لینک کوتاه:
راه و مسکن

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها؛ با تخلفات در پروازهای اربعین برخورد می کنیم

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها و شرکت‌ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری برخی تخلفات در زمینه عرضه و فروش بلیت هواپیما در پروازهای اربعین گزارش شده است که با همه آن‌ها برخورد خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، حسن خوشخو درباره آخرین وضعیت پروازهای اربعین اظهار کرد: پروازهای اربعین از بازه زمانی ۲۸ شهریورماه الی ۱۰ مهرماه برنامه‌ریزی شده و دولت عراق صرفاً پذیرش زوار را از طریق مرز هوایی اعلام کرده و برای آن شرایطی را مشخص کرده است.

عمده‌ترین شرطی که دولت عراق مشخص کرده، اخذ ویزا توسط سفارت عراق در تهران، دریافت هر دو دز واکسن کرونا و همچنین داشتن پاسخ منفی تست PCR است.

وی افزود: همچنین بر اساس توافقی که بین دولت های ایران و عراق صورت گرفت، مقرر شد ۶۰ هزار زائر از طریق مرز هوایی بتوانند در مراسم اربعین حضور پیدا کنند.

سازمان حج و زیارت متولی ایجاد سامانه‌ای برای ثبت نام زوار شد

سازمان حج و زیارت متولی ایجاد سامانه‌ای برای ثبت نام زوار شد و در این راستا سامانه سماح در دسترس عموم قرار گرفت و بسیاری از هموطنان ثبت نام‌شان را انجام دادند.

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها و شرکت‌ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: از طریق سامانه سماح، اطلاعات زوار به وزارت بهداشت برای صحت سنجی و بررسی دریافت هر دو دز واکسن کرونایی که ضرورت داشت ارسال شد.

همچنین با هماهنگی های صورت گرفته اسامی این افراد را برای سفارت عراق ارسال کردیم تا در بازه زمانی تعریف شده نسبت به تهیه ویزا آن‌ها اقدامات لازم انجام شود.

در همین راستا مقرر شد تا لیست افراد بعد از اینکه ویزا صادر شد برای سازمان هواپیمایی کشوری و به تبع آن برای شرکت‌های هواپیمایی جهت صدور بلیت ارسال شود.

بلیت‌ها به صورت یکطرفه به فروش می‌رسد

خوشخو با بیان اینکه تا پایان روز یکشنبه بر اساس اعلام سازمان حج و زیارت، برای ۱۲ هزار نفر ویزای قطعی صادر شد اسامی آن‌ها را در اختیار شرکت‌های هواپیمایی قرار دادیم که بتوانند نسبت به تهیه بلیت اقدام کنند اما خبرهایی به گوش رسید مبنی بر اینکه بلیت‌ها به صورت یکطرفه به فروش می‌رسد یا اینکه سوء استفاده‌هایی در این زمینه انجام شده است.

گزارش‌هایی به سازمان هواپیمایی کشوری ارسال شد مبنی بر اینکه بعضا با قیمتی بالاتر از نرخ مصوب بلیت پروازهای اربعین در سایت‌های مختلف ارائه می‌شود.

در این راستا سازمان هواپیمایی کشوری به این موضوع ورود پیدا کرد و دستگاه‌های ذیربط و دستگاه نظارتی دیگر را مطلع کردیم. همچنین سازمان هواپیمایی کشوری در راستای وظیفه ذاتی خودش اخطارهایی به این دسته از سایت‌ها و مجموعه‌ها ارسال کرد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا