کد خبر: 3002994058
بورس

مدیر کل دفتر امور بانکی و بیمه ای وزارت اقتصاد خبر داد؛ فردا آخرین مهلت خرید صندوق‌های ETF دولتی

صندوق‌های ETF عباس مراد پور مدیر کل دفتر امور بانکی و بیمه ای وزارت اقتصاد در ارتباط زنده تلویزیونی با شبکه خبر گفت: ۱۴ بانک آماده فروش سهام دولتی در قالب صندوق‌های ETF هستند، همچنین مردم از طریق درگاه‌های اینترنتی بانک‌ها نیز می‌توانند سهام صندوق‌های سرمایه گذاری را خریداری کنند.

او افزود: این صندوق اولین بار است که با این جذابیت و مشخصات ارائه می‌شود و یکی از اهداف دولت بردن بورس به دل جامعه است تا تمام مردم بتوانند از مزایای آن بهره‌مند شوند.

مرادپور بیان کرد: فردا آخرین فرصت خرید سهام صندوق‌های سرمایه‌گذاری است، در زمان خرید نیاز به دریافت کد بورسی نیست و افراد فقط باید کد ملی همراه داشته باشند اما این افراد در زمان فروش سهام، نیاز به کد بورسی دارند.

مطالب پیشنهادی

او افزود: ضوابط دریافت کد بورسی از طریق غیر حضوری به زودی برای مردم فراهم می‌شود.

مرادپور گفت: وزارت اقتصاد و دارایی به شورای عالی بورس پیشنهاد داده است تا زمان خرید و فروش این سهام را از دو ماه به یک ماه کاهش دهد. البته سهام این صندوق‌ها ارزنده هستند و با تخفیف حدود ۵۰ درصدی نسبت به امروز به مردم ارائه می‌شود و توصیه می‌کنیم مردم این سهام را خریداری و برای آینده نگهداری کنند.

او گفت: بعد از این صندوق دیگری در حوزه فولاد و خودرو و پتروشیمی‌ها با تخفیف به مردم عرضه می‌شود.

زمان پذیره‌نویسی صندوق سهام دولتی تمدید نمی‌شود

مرادپور اظهار کرد: دوره ارائه اولین صندوق سهام دولتی از ۱۴ اردیبهشت ماه شروع و تا ۳۱ اردیبهشت ادامه دارد و این زمان تمدید نمی‌شود.

او ادامه داد: واحد‌های صندوق‌های این صندوق ۱۰ هزار تومان و شامل سهام بانک‌های ملت، صادرات، تجارت و بیمه اتکایی امین و بیمه البرز می‌شود.

مرادپور گفت:کمترین وجه پذیره‎نویسی ۱۰ هزار تومان و حداکثر آن ۲ میلیون تومان برای هر کد ملی است و البته برای خرید این سهام محدودیت سنی وجود ندارد.

او در پایان تصریح کرد: سهام این صندوق بسیار ارزنده است؛ امروز سهام بانک تجارت در بورس ۲۰۵ تومان معامله شد که در این صندوق ۱۰۴ تومان ارائه می‌شود.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد
دکمه بازگشت به بالا