کد خبر: ۰۷۰۸۹۹5505
  لینک کوتاه:
روزنامهسلامت و رفاه

معاون بیمه سلامت خبر داد: پوشش ۷۰ تا ۹۵ درصدی هزینه انسولین بیمه‎شدگان

معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت، اعلام کرد در سال گذشته بیش از ۲۷۰ میلیارد تومان بابت انسولین مصرفی بیمه‎شدگان هزینه شد.

به گزارش مهر، مهدی رضایی، افزود: بر اساس آمارهای موجود سازمان در سال گذشته بیش از ۲۷۰ میلیارد تومان هزینه انسولین مصرفی بیمه‌شدگان را تحت پوشش قرار داده است که حدود ۲۶۰ میلیارد تومان در انسولین‎های قلمی بوده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیمه سلامت بین ۷۰ تا ۹۵ درصد از قیمت انسولین مصرفی را پوشش بیمه‌ای می‎دهد که عمدتاً پوشش ۹۵ درصدی دارند و تعداد محدودی بر اساس تفاهم‎نامه سازمان غذا و دارو پوشش ۷۰ درصد دارند قیمت ویولن‎های انسولین در بازار حداقل ۲۰ هزار تومان و حداکثر ۳۵ هزار تومان است که عمدتاً ۹۰ درصد مبلغ آن تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارد.

رضایی با بیان اینکه سازمان بیمه سلامت به لحاظ اولویت بخشیدن به پوشش خدمات در سطح پیشگیری و کنترل بیماری‎های مزمن، حمایت قابل توجهی از بیماران دیابتی و پوشش بیمه‌ای انواع انسولین در بازار دارویی کشور داشته است، خاطر نشان کرد: با توجه به شیوع کرونا برای تسهیل دریافت انسولین، تمدید پرونده بیمه‎شدگان در سامانه تایید خدمات در راستای فاصله‎گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‎های بهداشتی، غیرحضوری انجام می‌شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا