کد خبر: ۱۵۱۱۹۹14728
لینک کوتاه:
بورس

معاون سازمان خصوصی‌سازی خبر داد: احتمال عرضه سهام پرسپولیس در فرابورس تا چند روز آینده

معاون سازمان خصوصی‌سازی ضمن بررسی آخرین جزییات عرضه سهام استقلال و پرسپولیس در فرابورس، از احتمال عرضه سهام پرسپولیس در فرابورس تا چند روز آینده خبر داد.

ابوالقاسم شمس جامخانه گذشته (سه‌شنبه) در گفت‌وگو با ایرنا با یادآوری آخرین وضع عرضه سهام استقلال و پرسپولیس در شرکت فرابورس گفت:‌ دوشنبه هفته گذشته جلسه معارفه پرسپولیس (پیش از طرح در هیات پذیرش) در فرابورس برگزار شد، به این صورت که مدیران شرکت پرسپولیس و همکاران مالی این شرکت، این باشگاه را با توجه به صورت‌های مالی و فعالیت‌هایی را که در دستور کار دارند، معرفی کردند.

او درباره برگزاری این جلسه ادامه ‌داد: شرکت فرابورس یک سری نواقص از اطلاعات شرکت پرسپولیس را مطرح کرد تا پس از تکمیل اطلاعات و ارائه گزارش حسابرسی دوره مالی ۶ ماهه منتهی به ۳۰ آذر، موضوع در هیات پذیرش فرابورس مطرح شود.

شمس اظهار کرد: اطلاعاتی شامل درخواست پذیرش باشگاه در فرابورس، پرداخت حق پذیرش، تکمیل اطلاعات درباره برخی از قراردادهای کادر فنی و بازیکنان و اسناد مالکیت مجموعه‌های ورزشی، از جمله مدارکی هستند که ناقص بودند و قرار شد تا پس از تکمیل آنها در اختیار شرکت فرابورس قرار بگیرد.

معاون سازمان خصوصی‌سازی بیان‌ کرد: باشگاه پرسپولیس صورت‌های مالی ۶ ماه منتهی به ۳۰ آذر را تهیه کرده است و حسابرس و بازرس قانونی شرکت اکنون در شرکت مستقر و انجام حسابرسی هستند.

او افزود: پس از این اقدامات، شرکت فرابورس بررسی‌های لازم را انجام و گزارشی را تهیه می‌کند تا برای طرح در اختیار هیات پذیرش قرار گیرد.

شمس با اشاره به احتمال عرضه سهام پرسپولیس به فرابورس تا چند روز آینده، تاکید کرد: همه سعی ما این است تا هر چه زودتر سهام پرسپولیس در فرابورس پذیرش شود، زیرا کارهای اصلی آن انجام شده است و باقی کارها کار سختی نیست که بخواهد عرضه را با تاخیر زیادی مواجه کند.

معاون سازمان خصوصی‌سازی خاطرنشان‌ کرد:‌ عرضه سهام سرخابی‌ها در فرابورس پس از اخذ مصوبه هیات پذیرش فرابورس عملیاتی خواهد شد، بدین صورت که پس از پذیرش باید درج نماد انجام شود و سپس شاهد عرضه اولیه خواهیم بود.

او اظهار کرد: فعالیت‌های باشگاه پرسپولیس به خوبی در حال انجام است، اما باشگاه استقلال تا حدودی با تاخیر فعالیت همراه است و با یک یا دو هفته تاخیر اطلاعات آن به فرابورس ارائه داده شده و قرار است امروز (سه‌شنبه) جلسه معارفه (پیش از طرح در هیات پذیرش ) استقلال در فرابورس انجام شود.

شمس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه سهام استقلال و پرسپولیس هم‌زمان و در یک روز عرضه اولیه خواهند شد؟ خاطرنشان‌کرد: یکی از دلایل اصلی تاخیر در فعالیت باشگاه استقلال و پرسپولیس سال مالی آنها است، سال مالی پرسپولیس ۳۱ خرداد و برای استقلال ۳۱ تیر است؛ بنابراین صورت‌های مالی ۶ماهه برای پرسپولیس ۳۰ آذر و برای استقلال ۳۰ دی است و به همین دلیل آماده‌سازی صورت‌های مالی توسط باشگاه استقلال کمی زمان‌بر است.

معاون سازمان خصوصی سازی یادآور شد:‌ براساس هماهنگی با فرابورس، وزارت ورزش و وزارت اقتصاد، ممکن است عرضه سهام این دو باشگاه به‌صورت همزمان در فرابورس عرضه شود.

نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰مجلس: جور بی‌تدبیری واگذاری سرخابی‌ها را هم مثل بودجه دولت ‌بعدی خواهد کشید

به گفته نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰مجلس، جور بی‌تدبیری واگذاری سرخابی‌ها را هم مثل بودجه دولت ‌بعدی خواهد کشید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسن شجاعی نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰مجلس با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: «تلاش دولت تدبیر و امید برای واگذاری سهام سرخابی‌ها در بازار سهام به هر قیمتی، بدون درنظر گرفتن زیرساخت‌ها، درآمدزایی و اقتصاد ورزش و نیز شرایط بورس جای تامل دارد.

مثل بودجه ۱۴۰۰ و بازار سرمایه، جور این بی‌تدبیری را هم باید دولت بعدی بکشد.»

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا