کد خبر: ۱۱۰۷۰۰48591
لینک کوتاه:
اقتصاداقتصاد کلان

میرکاظمی: اجزای درآمدهای مالیاتی باید مشخص شود

رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه اجزای درآمد مالیاتی باید مشخص شود، تصریح کرد: برای مشخص شدن اجزای درآمد مالیاتی مطالعه ده ساله و کار کارشناسی علمی صورت گیرد تا جمع بندی حاصل شود.

به گزارش اقتصادآنلاین، یازدهمین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه، اعضای ستاد، مشاورین و رؤسای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها با موضوع ظرفیت‌های منابع مالیاتی برگزار شد.

سید مسعود میرکاظمی، رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه اجزای درآمد مالیاتی باید مشخص شود، تصریح کرد: برای مشخص شدن اجزای درآمد مالیاتی مطالعه ده ساله و کار کارشناسی علمی و دقیق صورت گیرد تا جمع بندی مشخص و قابل قبولی به دست آید.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های منابع مالیاتی باید مشخص شود، تصریح کرد: وقتی یک جزئی از منابع دریافت مالیاتی، درآمد کافی داشته است سایر اجزا به فراموشی سپرده شده است.

خط قرمز ما عمل به تعهدمان است

معاون رییس جمهور با اشاره به نقش استان‌ها در تحقق درآمد مالیاتی، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه استان‌ها منابع را در اختیار دارند در سال آینده چه در بحث درآمد و چه مصارف با در نظر گرفتن مشوق‌هایی در این باره باید پاسخگو باشند.

وی افزود: استان‌ها مسئولیت و نظارت جدی درباره پروژه‌های استانی و ملی و سیاست‌های کلان داشته باشند و طبق قانون هر تعهدی نیز در نظر گرفته شود پایبند خواهیم بود و خط قرمز ما عمل به تعهدمان است.

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: از زحمات اعضای ستاد بودجه و کارگروه‌ها و رؤسای استان‌ها درباره تنظیم بودجه ۱۴۰۱ قدردانی می‌شود، باید قوی‌تر، با نگاه علمی و دقیق، بیش از گذشته و با سرعت زیاد کار‌ها دنبال شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا