کد خبر: 0306992039
لینک کوتاه:
انرژی

نفت جهانی افت کرد

قیمت نفت برنت دریای شمال امروز (دوشنبه) با ۳ سنت معادل ۰.۰۷ درصد افت به ۴۴ دلار و ۳۲ سنت رسید.

در حالی که طوفان خلیج مکزیک را در نوردیده و موجب تعطیلی بیش از نیمی از فعالیت‌های تولید نفت این منطقه شده است، قیمت نفت روز دوشنبه ابتدا شاهد اندکی افزایش بود، هرچند نگرانی‌های موجود درخصوص افت تقاضا به دلیل تداوم بحران کرونا موجب شد تا قیمت‌ها کاهشی شود.
دو طوفان ماکرو و لورا روز یکشنبه سواحل دریای کارائیب و خلیج مکزیک را در نوردید و شرکت‌های نفتی را ناگزیر ساخت تا کارکنان خود را از سکوی فراساحلی تخلیه و تولید را متوقف کنند.
تولیدکنندگان ۵۸ درصد فعالیت‌های تولید در سکوهای فراساحلی و ۴۵ درصد فعالیت‌های تولید گاز را تعطیل کرده‌اند. این منطقه ۱۷ درصد کل تولید نفت و ۵ درصد کل تولید گاز امریکا را تامین می‌کند.
براساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳ سنت معادل ۰.۰۷ درصد افت به ۴۴ دلار و ۳۲ سنت رسید. قیمت نفت خام امریکا نیز برای تحویل در ماه اکتبر امروز با ۲ سنت معادل ۰.۰۵ درصد کاهش به ۴۲ دلار و ۳۲ سنت رسید.
هر دو شاخص نفتی در روز جمعه به دلیل نگرانی از وضعیت اقتصادی و افزایش عرضه نفت شاهد کاهش حدودا یک درصدی بودند.
ادوارد مویا تحلیلگر ارشد بازار در موسسه اوآندا در نیویورک در این باره، گفت: هرچند اختلال در عرضه نفت در سواحل امریکا می‌تواند سبب کاهش تولید در منطقه خلیج مکزیک شود… اما با توجه به تداوم گسترش شیوع کرونا و تاثیر منفی آن بر چشم‌انداز تقاضا رشد قیمت اولیه دوام چندانی نداشته است.
تعداد قربانیان ابتلا به ویروس کرونا به بیش از ۸۰۰ هزار نفر رسیده و کشورهای امریکا، برزیل و مکزیک بیشترین تعداد قربانیان را به خود اختصاص داده‌اند.

منبع: تسنیم

تعداد قربانیان ابتلا به ویروس کرونا به بیش از ۸۰۰ هزار نفر رسیده و کشورهای امریکا، برزیل و مکزیک بیشترین تعداد قربانیان را به خود اختصاص داده‌اند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا