کد خبر: ۰۶۱۱۹۹13585
لینک کوتاه:
بانک و بیمه

نقش بانک اقتصادنوین در تامین مالی خط لوله گوره به جاسک

بانک اقتصادنوین در سال جهش تولید با تامین مالی شرکت‌های فعال در زنجیره تولید لوله، نقش به سزایی در اجرای پروژه ملی و راهبردی کشور با عنوان «خط لوله انتقال نفت خام گوره به جاسک» ایفا کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک اقتصادنوین، خط لوله ۱۱۰۰کیلومتری گوره به جاسک یکی از مهترین پروژه‌های ملی و راهبردی کشور است که با تولید ۳۶۶هزار تن لوله با موفقیت اجرایی شده و در آستانه بهره‌برداری قرار دارد. این خط از منطقه گوره در استان بوشهر آغاز و به بندرجاسک در سواحل دریای عمان بعد از تنگه هرمز می‌رسد و با اتمام این پروژه ایران برای نخستین بار قادر خواهد بود، نفت خام خود را از آب‌های آزاد دریای عمان صادر کند.

در این پروژه راهبردی که با تکیه بر توان و تخصص شرکت‌های داخلی و تولید ورق ترش برای نخستین بار در کشور اجرا شد بانک اقتصادنوین با تامین مالی شرکت‌های صنعتی مشارکت‌کننده در تولید لوله‌های مورد استفاده در این پروژه، بالغ بر ۶۰درصد منابع مورد نیاز برای تولید این لوله‌ها را تامین مالی کرده است.

افزون بر ۹۰درصد تجهیزات مورد نیاز برای اجرای این طرح ملی از داخل کشور و به همت شرکت‌های داخلی تامین‌شده که این موضوع از خروج ۲۰۰میلیون یورو ارز از کشور جلوگیری کرده است.

طرح راهبردی و ملی خط لوله انتقال نفت خام گوره به جاسک علاوه بر ایجاد چهارهزار شغل در این منطقه و استان‌های همجوار باعث افزایش سطح امنیت اجتماعی و رفاه خانوار این مناطق خواهد شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا