کد خبر: ۳۰۰۶۰۰47186
لینک کوتاه:
جهانسیاست

وزیر خارجه فرانسه: زمان علیه هرگونه توافق احتمالی با تهران در حال گذر است

وزیر خارجه فرانسه با اشاره به دیدار با مقامات ایران در حاشیه مجمع عمومی، گفت: زمان علیه هرگونه توافق احتمالی با تهران عمل می‌کند و مقامات ایرانی با گذشت زمان، به فعالیت‌های هسته‌ای خود شتاب بیشتری می‌دهند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از وبگاه شبکه الجزیره، ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه در اظهاراتی در نشست خبری در مقر سازمان ملل از احتمال برگزاری جلسه‌ای با ایران پیرامون توافق هسته‌ای خبر داد.

وی با بیان اینکه این امکان وجود دارد این هفته و در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک نشستی درباره توافق هسته‌ای ایران را با مقامات این کشور داشته باشیم، گفت: حضور ایران در اجلاس بغداد یک نشانه مثبت محسوب می‌شد.

نوشته های مشابه

در سازمان ملل متحد با وزیر امور خارجه ایران دیدار می کنم

لودریان تاکید کرد: من این هفته در سازمان ملل متحد با وزیر امور خارجه ایران دیدار خواهم کرد.

وزیر خارجه فرانسه درباره این دیدار افزود: این دیدار که شامل تمام طرف‌های برجام بجز آمریکا است که قرار است با هدف ایجاد حرکت مثبت برای آغاز مجدد مذاکرات وین صورت گیرد.

وی گفت: در حال حاضر زمان علیه هرگونه توافق احتمالی با تهران عمل می‌کند و از سوی دیگر مقامات ایرانی با گذشت زمان، به فعالیت‌های هسته‌ای خود شتاب بیشتری می‌دهند.

پاریس هیچ ملاقات رسمی با وزیر خارجه آمریکا ترتیب نداده است

لودریان در ادامه با اشاره به موضوع معاهده نظامی آمریکا، انگلیس و استرالیا در حوزه هند و اقیانوس آرام اظهار کرد: فسخ ناگهانی و غیر منتظره یک قرارداد تجاری بدون هیچ توضیحی انجام شده است.

وی افزود: مهمترین نکته در این میان از بین رفتن اعتماد بین شرکا است.

وزیر خارجه فرانسه با تاکید بر اینکه در حال حاضر دیدار امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه با جو بایدن، همتای آمریکایی خود در نیویورک بسیار با اهمیت است، گفت: پاریس هیچ ملاقات رسمی با وزیر خارجه آمریکا ترتیب نداده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا