کد خبر: 120901111228
اقتصادصنعت و معدن

وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: احیای ۲ هزار واحد تولیدی راکد

فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت از احیای ۲ هزار واحد تولیدی راکد خبر داد.

به گزارش بازار، سیدرضا فاطمی امین، درباره دستور رئیس‌جمهور برای احیای واحدهای راکد گفت: این موضوع تبدیل به یک طرح در حوزه معادن و صنایع شده است.

وزیر صمت با اذعان به ناکافی بودن حمایت‌ها از واحدهای تولیدی و تعیین سطح اعتبارات افزود: در کشور تنوع در مصارف و کسب‌و کارها و محدودیت در منابع داریم، این نبود توازن را باید با کارهای خلاقانه جبران کنیم.

فاطمی امین گفت: در بحث منابع مالی، ۲ کار را با بانک مرکزی و وزارت اقتصاد آغاز کرده ایم؛ یکی از این کارها تأمین مالی زنجیره‌ای است که بهره‌وری منابع مالی را افزایش دادیم که این کار از سال گذشته آغاز شده و باید تقویت شود.

وزیر صمت افزود: اقدام دوم این است که جلوی انحراف منابع مالی از تولید را بگیریم تا کسی نتواند منابع را به اسم تولید بگیرد و جای دیگر هزینه کند پاسخ اصلی این است که روش‌هایی به کار ببریم که با همین منابع موجود بتوانیم حمایت از واحدهای تولیدی را انجام دهیم.

فاطمی امین همچنین در خصوص آخرین وضعیت واردات خودرو هم گفت: هماهنگی‌ها انجام‌شده و اکنون یک ماه است که شرکت‌های واردکننده درگیر کار اجرا شده‌اند.

تأخیر موجود به این دلیل است که واردکننده باید به مذاکره بپردازد و قرارداد منعقد کند در این میان مانعی از سمت ما وجود ندارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص تکمیل سامانه جامع تجارت هم گفت: این کار وسیع آغاز شده و با تمام واحدهای تولیدی وارد مذاکره شده‌ایم تا تمام تولید خود را در آن ثبت کنند تا وضعیت تولید را به لحظه رصد کنیم، اکنون ارتباطات با گمرک برقرار است و داده‌هایی را می‌خواهیم تا این سامانه را تکمیل کنیم.

فاطمی امین در پاسخ به سؤالی در خصوص ارزیابی خود از برنامه «میدون» افزود: این برنامه تجربه خوبی در پیوند اقتصاد و رسانه بود و اتفاقات خوبی در مدت سه فصل آن رخ داد.

وزیر صمت در خصوص تعامل وزارت صمت با این برنامه تلویزیونی گفت: تاکنون تعامل رسمی با این برنامه نداشتیم و جا دارد که در صورت لزوم به آن کمک کنیم.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا