کد خبر: ۱۹۰۵۰۰41659
  لینک کوتاه:
روزنامهاقتصادبورسبازارها و خدمات مالی

پالایش قطران ذغالسنگ در فرابورس درج شد

شرکت پالایش قطران ذغالسنگ با نماد معاملاتی «قطران» به عنوان دویست پنجاه و پنجمین نماد معاملاتی (هفتاد و هشتمین شرکت در بازار اول) در فهرست نرخ‌های فرابورس ایران درج شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، شرکت پالایش قطران ذغالسنگ (سهامی عام) پس از احراز کلیه شرایط از  روز گذشته (سه شنبه) به عنوان دویست و پنجاه و پنجمین نماد معاملاتی (هفتاد و هشتمین شرکت در بازار اول) در فهرست نرخ‌های فرابورس ایران درج شد.

این شرکت که در روز ۵ آذر سال گذشته پذیرش و با شماره ۱۱۸۵۷ در روز دوم تیر امسال نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت شد، با نماد معاملاتی «قطران»” در گروه محصولات شیمیایی، زیرگروه تولید سایر محصولات شیمیایی روی تابلوی بازار اول نرخ‌های بازار فرابورس ایران درج شده است.

شرکت پالایش قطران ذغالسنگ در سال ۱۳۷۶ به منظور فرآوری و پالایش پسماند شیمیایی واحدهای کک‌سازی (قطران ذغالسنگ) و تبدیل آن به محصولات شیمیایی با ارزش و متنوع  با ظرفیت یکصد هزار تن در سال راه‌اندازی شد. پالایشگاه این شرکت براساس یکی از مدرن‌ترین فناوری‌‎های روز دنیا طراحی و ساخته شد و اکنون بزرگترین پالایشگاه قطران ذغالسنگ در خاورمیانه است.

این شرکت با تامین مواد اولیه صنایع مهم کشور مانند واحدهای تولید آلومینیوم، دوده صنعتی و فرآورده‌‌های نسوز، محصولات ارزشمندی مانند نفتالین، انامل برای پوشش لو له‌‌های زیرزمینی انتقال آب و گاز و اخیرا فوق روان کننده بتن پایه نفتالینی را جهت تامین نیاز داخل کشور و صادرات تولید و عرضه می‌کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا