کد خبر: ۲۶۰۹۰۰61168
  لینک کوتاه:
روزنامهاخبار شرکت هابانک و بیمهبازارها و خدمات مالی

پرداخت تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی بانک مسکن به مددجویان بیمار

بانک مسکن تسهیلات ۵۰میلیون تومانی به مددجویان بیمار تحت پوشش نهادهای حمایتی پرداخت می‌کند.

به گزارش هیبنا، بانک مسکن در ادامه اقدامات و برنامه‌های خود در راستای حمایت از اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر جامعه، اقدام به پرداخت تسهیلات ۵۰میلیون تومانی به نیازمندان و افراد بیمار تحت پوشش نهادهای حمایتی می‌کند.

این اقدام در راستای جزء (۲-۲) بند (و) تبصره ۱۶قانون بودجه سال ۱۴۰۰کل کشور به‌منظور پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به بیماران فقیر و معسر نهادهای حمایتی صورت می‌گیرد.

بر این اساس در راستای اجرای تکالیف محوله درخصوص جزء (۲-۲) بنــد (و) تبصــره (۱۶) قــانون بـودجه سال ۱۴۰۰کل کشــور مبنی بر اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به بیماران فقیر و معسر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی کشور و جمعیت هلال‌احمر ایران با موافقت هیات مدیره محترم بانک، مقرر شده است به‌منظور حمایت از معرفی‌شدگان از سوی نهادهای موصوف به پرداخت تسهیلات در قالب عقد قرض‌الحسنه با تاکید بر رعایت تمامی ضوابط و مقررات ذی‌ربط اقدام شود.

در این اقدام حمایتی، سقف فردی تسهیلات به ازای هر نفر حداکثر پانصدمیلیون (۰۰۰ر۰۰۰ر۵۰۰) ریال معادل ۵۰میلیون تومان تعیین شده است. پرداخت این تسهیلات از محل منابع قرض‌الحسنه خواهد بود.

همچنین بازپرداخت اقساط تسهیلات حداکثر ۶۰ماهه ( ۵سال) با نرخ کارمزد ۴درصد تعیین شده است که پایین‌ترین نرخ کارمزد در شبکه بانکی است.

با موافقت مدیرعامل و همچنین هیات مدیره بانک مسکن، در فرآیند پرداخت این تسهیلات، نیازی به اخذ مستندات مرتبط با محل مصرف منابع از متقاضی نیست و صرفا ارائه معرفی‌نامه از سوی نهادهای حمایتی که فرد متقاضی تحت پوشش آن‌ها قرار دارد کافی است.

متقاضیان دریافت این تسهیلات در صورت ارائه معرفی‌نامه از سوی نهادهای حمایتی و واجد شرایط شناخته‌شدن، برای دریافت این تسهیلات باید به افتتاح یک فقره حساب قرض‌الحسنه پس‌انداز اقدام کنند. در واقع افتتاح حساب قرض‌الحسنه پس‌انداز برای این متقاضیان الزامی است.

این اقدام در ادامه برنامه‌های حمایتی و خداپسندانه بانک مسکن در راستای کمک به تامین مالی و رفع نیاز مالی اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر صورت خواهد گرفت.

به گزارش هیبنا، بانک مسکن در تدوین دستورالعمل مربوط به نحوه و شرایط پرداخت این تسهیلات به متقاضیان با نیت تسهیل شرایط به‌منظور کمک‌رسانی به اقشار نیازمند، به ساده‌سازی مسیر دسترسی متقاضیان واجد شرایط به این تسهیلات اقدام کرده است. از جمله آنکه متقاضیان نیازی به ارائه مدارک و مستندات درمانی نداشته و صرفا با ارائه معرفی‌نامه از نهادهای حمایتی که تحت پوشش آن‌ها قرار دارند در نوبت دریافت این تسهیلات قرار خواهند گرفت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا