کد خبر: 30050197365
اقتصادبورس

پیش‌بینی بورس فردا /نزول بازار سرمایه ادامه‌دار است؟

معاملات بورس امروز نیز همانند روز گذشته نزولی بود، با وجود این نزول می‌توان انتظار افزایش شاخص کل و ارزش معاملات بورس را داشت؟

به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص کل بورس تهران امروز مثل دیروز افت زیادی داشت. تابلوهای بورس تهران امروز یکشنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ افتی ۸۹۲۰ واحدی را برای شاخص کل به ثبت رساندند. در پایان معاملات امروز نیز رقم یک میلیون و ۴۲۹ هزار واحدی برای شاخص کل تثبیت شد.

شاخص هم‌وزن نیز با ۸۸۸ واحدی افت به محدوده ۳۹۶ هزار واحدی بازگشت و فعلا امیدش برای صعود به کانال ۴۰۰ هزار واحدی را از دست داد.

هنوز پاسخی از سوی دولت ایلات متحده یا اتحادیه اروپا درباره پشنهادات برجامی ایران صادر نشده است. از سوی دیگر فعالان بورس و سایر بازارهای مالی در انتظار دریافت جواب طرفین غربی هستند.

اما وضعیت بازار به مذاکرات بستگی دارد، یعنی سهامداران و فعال دیگر بازارهای دیگر در انتظار نتیجه‌ هستند تا استراتژی معاملات خود را تعیین کنند.

با وجود این موضوع انتظار می‌رود که در صورت احیای توافق و یا تداوم شرایط ابهام آلود فعلی اوضاع بازار به شکل فعلی باشد. اما اگر گشایشی در برجام محقق شود باید انتظار داشت که سهام ریالی و بانکی رشد خوبی داشته باشند.

پیش‌بینی بورس فردا

به طور کلی می‌توان گفت پیش‌بینی بورس روزهای آینده به عوملی مثل نوسانات نرخ دلار و پاسخ قاطع ایالات متحده به پیشنهادات برجامی ایران بستگی دارد. نکته اساسی اینجاست که اگر اتفاق رخ ندهد و احتمالا بازار مسیر فعلی خود را تغییر نخواهد داد.

حسین مریدسادات، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: ارزش معاملات بورس همچنان کم است و بازار سرمایه به واکنشی نشان نمی‌دهد. خبری در بازار نیست و به نوعی حوصله برخی از سهامداران سر رفته است.

وی ادامه داد: نیمه معاملات فردا نزولی است، اما با توجه با توجه به سفارشات و درخواست‌ها درباره خودروها احتمالا در منفی‌ها خریدار دارد.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا