کد خبر: ۲۴۰۸۹۹6344
  لینک کوتاه:
بورس

چقدر پول صندوق توسعه ملی به بورس تزریق شد؟

هرچند مدیر عامل شرکت بورس تهران، از تخصیص بخشی از یک درصد منابع صندوق توسعه ملی برای تثبیت بازار سرمایه خبر داده اما رقم دقیقی را در این باره اعلام نکرده است. با این حال احتمالاتی درباره این رقم منتشر شده است.

محمد خبری‌زاد، کارشناس بازار سرمایه گفته است: فعلا دوره اصلاح بازار سهام تمام نشده است و برخی می‌گویند چندین هزار میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه به بازار سهام تزریق شده است که این عمل شاخص کل بازار سهام را به صورت مصنوعی مثبت می‌کند و کف‌سازی شاخص کل را به تعویق می‌اندازد.

سه‌شنبه هفته گذشته، ۲۰ آبان ماه امسال هم علی صحرایی، مدیر عامل شرکت بورس تهران گفته بود: قرار بود بخشی از منابع صندوق توسعه ملی برای تثبیت بازار سرمایه، امروز تخصیص یابد که محقق شد.

با این حال مدیر عامل بورس تهران از مبلغ اختصاص یافته توسط صندوق توسعه ملی، اظهار بی‌اطلاعی کرده بود.

هرچند تاکنون هیچ مقام رسمی این رقم را اعلام نکرده اما ۱۸ شهریور ماه امسال ایسنا گزارش داده بود که پیگیری‌ها از این حکایت دارد که طبق مذاکرات صورت گرفته فعلا قرار است این منابع از حساب‌های ریالی صندوق توسعه ملی نزد بانک‌ها تامین و احتمالا نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود.

هفتم مهر ماه امسال هم محمد ابراهیم آقابابایی، رئیس هیات عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه از تنظیم پیش‌نویس قرارداد با صندوق توسعه ملی برای انتقال بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان در آینده‌ای نزدیک خبر داده بود.

با سخنان جدید صحرایی، به نظر می‌رسد تاکنون بخشی از این ۱۰ هزار میلیارد تومان مورد اشاره از صندوق توسعه به بازار سهام تزریق شده است.

منبع: تجارت نیوز

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا